موضوعات
قم

70 درصد فارغ‌التحصیلان جذب بازارکار می‌شوند

نویسنده:
رئیس آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای پسران استان قم با بیان این که دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای تنها دانشگاه دولتی کشور است که وظیفه تربیت نیروی مهارتی را بر عهده دارد، گفت: 70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای جذب بازارکار می‌شوند...
1396/08/29
رئیس آموزشکده فنی‌وحرفه‌ای پسران استان قم با بیان این که دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای تنها دانشگاه دولتی کشور است که وظیفه تربیت نیروی مهارتی را بر عهده دارد، گفت: 70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای جذب بازارکار می‌شوند.
«مهدی اردستانی» در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: 200هزار دانشجو در 167دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور مشغول تحصیل هستند و استان قم نیز 2 دانشکده‌‌ پسران و دختران دارد.
وی ادامه داد: 1700 دانشجوی پسر در دانشکده فنی‌وحرفه‌ای استان قم در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته‌های مهندسی الکترونیک، الکتروتکنیک، عمران، کاردانی توزیع برق، مکانیک، کامپیوتر، معماری و رشته‌های حسابداری، تربیت بدنی و گرافیک، مشغول تحصیل هستند.
اردستانی افزود: با توجه به آمار جذب بالای دانشجویان فنی‌وحرفه‌ای به بازار کار، مسئولان کشور و وزارت علوم به این نتیجه رسیده‌اند که توسعه‌ این دانشگاه را در اولویت قرار دهند؛ در حال حاضر سهم دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای از کل دانشجویان کشور 4درصد است که با توجه به برنامه‌ ششم توسعه‌ کشور باید به 8 درصد برسد.
رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران بیان کرد: با توجه به معضل بیکاری و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، افزایش توان مهارتی دانشجویان در زمان تحصیل در دستورکار این دانشگاه قرار دارد. مسئولان استان نیز باید حمایت خود را برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال از این دانشگاه بیشتر کنند.
وی همچنین با اشاره به این نکته که در زمینه‌ رشد دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای نسبت به سایر استان‌های کشور عقب هستیم، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در زمینه‌ رشد و توسعه دانشگاه فنی‌‌وحرفه‌ای ایجاد رشته‌های جدید و به‌روز دنیا از جمله رشته نانوتکنولوژی و رشته مکاترونیک است که رشته‌ای مابین مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر است و جزو 6 رشته‌ برتردنیاست. در همین مورد با مؤسسه‌ها و دانشگاه‌های مطرح دنیا مذاکراتی انجام شده است که این رشته‌ها به صورت بین‌المللی وارد ایران شوند.
اردستانی اضافه کرد: برای آشنایی و علاقه‌مندی دانشجویان با این رشته‌ها، کنفرانس‌هایی برگزار شده است که از تجربه استادان برتر کشور و مؤسسه‌هایی که در این زمینه‌ها کار‌های پژوهشی و اجرایی انجام داده‌اند، استفاده می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code