موضوعات
قم

پارک دورشهر به شهرداری قم واگذار می‌شود

نویسنده:
شهردار قم با اشاره به انتقادهایی که درباره وضعیت نگهداری بوستان نجمه مطرح می‌شود، از رایزنی برای واگذاری این بوستان به شهرداری خبر داد...
1396/05/21
شهردار قم با اشاره به انتقادهایی که درباره وضعیت نگهداری بوستان نجمه مطرح می‌شود، از رایزنی برای واگذاری این بوستان به شهرداری خبر داد. به گزارش همشهری، «سیدمرتضی سقائیان‌نژاد» در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، به چند پرسش از سوی اصحاب رسانه پاسخ گفت. وی با اشاره به انتشار تصویری از بوستان نجمه و اعتراض برخی اصحاب رسانه به قطع شدن درختان آن بوستان اظهار کرد: این تصویر برای سال گذشته بود و در آن زمان به همراه دادستان وقت از این بوستان بازدید کردیم.
شهردار قم با اشاره به رایزنی‌هایی که با آستانه حضرت معصومه(س) داشته است، افزود: خودشان پیشنهاد دادند مدیریت این بوستان به شهرداری قم واگذار شود.
وی با اشاره به برخی برنامه‌های آینده شهرداری قم گفت: قرار است روی ورودی‌های شهر قم را ساماندهی کنیم تا کسانی که به استان قم تردد دارند وضعیت بهتری داشته باشند. سقائیان‌نژاد اظهار کرد: در بحث ورزش قرار است 14 مجموعه فرهنگی‌ورزشی و تفریحی در شهر قم ایجاد شود که 6 مجموعه کلنگ‌زنی شده است. 5 زمین در اختیار سپاه گذاشتیم و ساخت یکی را کمیته امداد تقبل کرده است. در این مجموعه‌ها استخرهایی برای مردان و زنان هم وجود دارد.
وی در پاسخ به سؤالی درباره ارتباطش با مردم قم گفت: هر شب در حرم مطهر هستم و با مردم گفت‌وگو می‌کنم. چهارشنبه‌ها هم ملاقات عمومی در شهرداری است اما نکته اینجاست که نمی‌خواهیم مطالبات مردم را بدون برنامه‌ریزی دامن بزنیم.
شهردار قم با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در امور شهر اضافه کرد: 3 هتل 5 ستاره به تصویب رسیده است. همچنین چندین پروژه دیگر با بخش خصوصی به تصویب رسیده است.
وی معتقد است بحث سرمایه‌گذاری در شهر قم مشکلات کالبدی دارد که تا برطرف نشود نمی‌توانیم به صورت پویا حرکت کنیم.
در این مراسم همچنین از 12 منتقد شهرداری قم تجلیل شد. رونمایی از المان قلم به مناسبت روز خبرنگار از دیگر بخش‌های این مراسم بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code