موضوعات
قم

واحد تولیدی جوجه‌کشی پلنگ‌دره آلودگی ندارد

نویسنده:
بخشدار سلفچگان معتقد است واحد تولیدی جوجه‌کشی در منطقه حفاظت‌شده پلنگ‌دره اصلا آلودگی زیست‌محیطی ندارد...
1396/07/15
بخشدار سلفچگان معتقد است واحد تولیدی جوجه‌کشی در منطقه حفاظت‌شده پلنگ‌دره اصلا آلودگی زیست‌محیطی ندارد.
«ابوالفضل تمیزی» در گفت‌وگو با همشهری درباره وضعیت مرغداری‌های مستقر در حسن‌آباد اظهار کرد: نزدیک 20 سال از عمر ساخت و فعالیت این مرغداری‌ها می‌گذرد و منشأ آلودگی‌ها و مخل سلامت مردم روستا شده است.
وی با بیان این که در زمان ساخت مرغداری‌ها فاصله استاندارد با منطقه مسکونی رعایت شده است، گفت: با گسترش ساخت‌وساز در اطراف روستا فاصله استاندارد یک کیلومتری به کمتر از 300 متر کاهش یافته و موجب شده بوی نامطبوع فضولات و تجمع وحشتناک حشرات مردم را به شدت اذیت کند.
وی با تأکید بر این که مرغداری‌های مستقر چاره‌ای جز مکانیزه‌کردن و صنعتی‌سازی ندارند، اضافه کرد: این مرغداری‌ها هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ امکانات از لوازم و دستگاه‌های به‌روز بی‌بهره هستند.

شرکت وستو آلودگی ندارد
بخشدار سلفچگان در پاسخ به این سؤال که آیا قبول دارد شرکت وستو آلایندگی مرغداری‌های همجوار را ندارد، گفت: دیگر همه توجیه شده‌ایم که نوع فعالیت و فرآیند تولید این شرکت با مرغداری‌های معمول فرق دارد و حتی کمترین آلودگی را هم ندارد.
تمیزی درباره علت تداوم بی‌اعتمادی اهالی و ممانعت از راه‌اندازی این شرکت ادامه داد: درباره تفاوت فعالیت و رعایت موازین اصولی و مراحل دریافت مجوزهای مورد نیاز به مردم و مسئولان توضیح دادیم اما مشکل این است که در سال‌های گذشته بسیاری از تولیدکنندگان اطراف قول دادند قوانین را رعایت کنند اما بسیاری از آن‌ها در حد شعار باقی مانده است.
وی با بیان این که مردم نگران این هستند که این شرکت بعدها تغییر کاربری دهد و تبدیل به مرغداری شود، افزود: اهالی منطقه نیزار به شدت از کارگاه‌هایی که اطراف آن است مارگزیده هستند.

احیای چاه قدیمی
تمیزی درباره این انتقاد که شرکت وستو به مراتع اطراف آسیب زده و منابع آبی منطقه را در حد بالایی مصرف خواهد کرد، بیان کرد: البته درباره درستی روند راه‌اندازی و مجوزهای دریافتی این شرکت با همه دستگاه‌های مربوطه جلسه‌های مفصلی برگزار کردیم. مدیریت این شرکت مصرف‌کننده آب شرب نیست و یک چاه قدیمی خریده و قصد احیای آن را دارد.
بخشدار سلفچگان درباره این که مشکل این شرکت دانش‌محور که توانایی ایجاد شغل برای 900 نفر را دارد، چه زمانی برطرف خواهد شد، اظهار کرد: خیلی از مسئولان برای حل مسأله اقدام کردند اما واقعیت این است که موضوع کش و قوس فراوانی دارد و حل آن به خیلی از عوامل بستگی خواهد داشت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code