موضوعات
قم

همای قهرمانی بر دوش پینگ‌پنگ‌بازان قمی

نویسنده: حامد اسماعیلی قم - خبرنگار
مسابقه‌های تنیس روی میز لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان در حالی به پایان رسید که تیم تنیس روی میز آکادمی قائمی قم به مقام قهرمانی این رقابت‌ها رسید...
1396/06/22
مسابقه‌های تنیس روی میز لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان در حالی به پایان رسید که تیم تنیس روی میز آکادمی قائمی قم به مقام قهرمانی این رقابت‌ها رسید.
تنیس روی میز قم در همه رویدادهای رسمی این رشته در عرصه ملی حضور دارد و در حال تلاش برای پرورش نفراتی در قواره تیم‌های ملی بزرگسالان و امید برای آینده است.
قم در سال‌های اخیر به قطبی جدی و کوشا در پرورش بازیکنان پایه تنیس روی میز تبدیل شده است و این فعالیت پرکار را شاید بتوان از آمار عناوینی که خانواده تنیس روی میز در برنامه انتخاب برترین‌های ورزش استان قم از نگاه رسانه‌ها کسب کردند به خوبی دریافت.

3 تیم قمی در لیگ یک
مسابقه‌های تنیس روی میز دسته اول نوجوانان و جوانان باشگاه‌های کشور در اراک به انجام رسید و تنیس روی میز قم در این رقابت‌ها 3 تیم داشت. تیم‌های آکادمی قائمی الف و ب و هیأت تنیس روی میز قم به مسابقه‌های لیگ اعزام شدند و مسابقه‌های خود را در سالن ورزشی پنجم مرداد اراک برگزار کردند. مسابقه‌هایی که در آن 26 تیم از سراسر کشور حضور داشتند تا رقابتی در سطح کیفی بالا شکل گیرد.
مسئول برگزاری این مسابقه‌ها نیز محمد عموییان، داور بین‌المللی استان قم، بود و استان قم علاوه بر داشتن 3 تیم در مسابقه‌ها در بخش قضاوت مسابقه‌ها نیز نماینده داشت به طوری که محمد مصباحی و سعید آذرنوش نیز از قم در این مسابقه‌ها داوری کردند.
آکادمی قائمی که یکی از باشگاه‌های فعال و بازیکن‌ساز تنیس روی میز است در این مسابقه‌ها با 2 تیم در رقابت‌ها حاضر شد که یک تیم، با نفرات درجه یک و مدعی و تیم دیگر با بازیکنانی که فقط برای کسب تجربه وارد مسابقه‌ها می‌شدند، مجهز شده بودند. در تیم آکادمی قائمی الف قم، محمدامین منتظری، سیدعلی سجادیان، ماهان چینه‌وری و محمدمعین منتظری حضور داشتند که همگی بازیکنانی خوش‌آتیه و موفق بودند. بازیکنان تیم آکادمی قائمی ب را کیان توکلیان، ایمان رجبیان، محمدرضا سیفی، مسعود کوهستانی و مهدی حشمبان به همراه آرمین دهقان تشکیل می‌دادند.
سومین تیم قمی حاضر در مسابقه‌ها که به نام هیأت تنیس روی میز استان قم روانه کارزار شد با ترکیب امیرعلی هاشم‌زاده، حسین فغانی، ایمان میرزایی، محسن سجادی، امیر حیدری و احسان معصومی وارد عرصه شد و مربیان تیم‌های تنیس روی میز قم را حمید قائمی، مجتبی شکارچی و محمدعلی نیکوروش تشکیل می‌دادند.
این مسابقه‌ها در ۸ گروه قالب‌بندی شد و حریفان تیم‌های تنیس روی میز قم مشخص شدند به طوری که در گروه یک تیم آکادمی قائمی ب قم با پالایش نفت آبادان و آینده‌سازان هرمزگان در یک گروه قرار گرفت. در گروه دوم، پینگ‌پنگ‌بازان قمی تیم آکادمی قائمی الف با هیأت رامهرمز ب و هیأت قشم هم‌گروه شدند و در گروه چهارم، مناطق نفت‌خیز جنوب و دامپرور اراک حریفان تیم هیأت تنیس روی میز قم شدند.

حذف 2 تیم قمی در دور گروهی
تیم آکادمی قائمی الف قم تنها تیم قمی بود که توانست از دور گروهی راهی مرحله بعد شود. این تیم در گروه دوم ۵ بر ۲ هیأت رامهرمز ب را شکست داد و ۵ بر یک از سد هیأت قشم گذشت و به عنوان تیم اول صعود کرد تا در مرحله حذفی حریف تیم مدرسه پینگ‌پنگ خمین شود.
تیم آکادمی قائمی ب قم اما در گروه یک در انتهای جدول قرار گرفت. آن‌ها با شکست ۵ بر صفر برابر پالایش نفت آبادان و ۵ بر ۲ برابر آینده‌سازان هرمزگان در گروه خود سوم شدند و از صعود باز ماندند که البته کاملاً طبیعی بود.
سومین نماینده قم نیز سرنوشتی مشابه تیم ب آکادمی قائمی داشت. تیم هیأت تنیس روی میز قم در گروه چهارم ۵ بر یک برابر تیم دامپرور اراک و ۵ بر ۳ برابر تیم مناطق نفت خیز جنوب بازنده شد، در رده سوم گروهش قرار گرفت و نتوانست به دور بعد صعود کند. بدین ترتیب تیم آکادمی قائمی الف در کانون توجه تنیس روی میز قم برای کسب موفقیت قرار گرفت.
تیم آکادمی قائمی پس از صعود از گروه خود به عنوان تیم اول، به دیدار تیم مدرسه پینگ‌پنگ خمین رفت و با پیروزی ۵ بر ۲ برابر این تیم در مرحله بعد حریف تیم هیأت تنیس روی میز گراش فارس شد. با پیروزی ۵ بر ۲ آکادمی قائمی قم برابر هیأت گراش، نماینده قم به نیمه‌نهایی رسید و حریف تیم دامپرور اراک شد.

ماراتن بزرگ برابر میزبان
به جرأت می‌توان گفت نبرد نیمه‌نهایی تیم آکادمی قائمی قم برابر میزبان یعنی دامپرور اراک دشوارترین بازی برای پینگ‌‌پنگ‌بازان قمی بود. یک ماراتن نفس‌گیر و شانه‌به‌شانه که گویا هیچ یک از 2 تیم میلی‌متری قصد عقب‌نشینی نداشتند و سرانجام در این جدال پیچیده، پیروزی با تیم تنیس روی میز قم بود.
در مسابقه دوبل، تیم 2 نفره چینه‌وری و سجادیان از قم 3 بر 2 مغلوب حریف شدند در حالی که 2 بر یک در گیم شماری از حریف پیش بودند و به پیروزی نزدیک‌تر از حریفشان قرار داشتند. با این حال، تیم قم خیلی زود جبران مافات کرد و ماهان چینه‌وری 3 بر صفر ماهان سلامی از اراک را شکست داد. در ادامه پیروزی 3 بر صفر محمدامین منتظری بر سینا کوچکی نتیجه را به سود تیم آکادمی قائمی قم برگرداند اما این پایان کار نبود. سیدعلی سجادیان از قم در یک بازی زیبا و در عین شایستگی 3 بر 2 مغلوب حریف اراکی شد در حالی که در گیم پنجم ۱۰ بر ۸ از حریفش پیش افتاده بود اما داستان مسابقه دوبل تکرار شد و سجادیان ۱۳ بر ۱۱ مغلوب شد. حالا 2 تیم در امتیاز 2 برابر بودند اما برتری 3 بر 2 سینا کوچکی از دامپرور اراک برابر معین منتظری از قم، میزبان را به فینال نزدیک کرد. سپس نوبت به امین منتظری رسید که در یک بازی برتر 3 بر صفر ماهان سلامی از تیم میزبان را شکست دهد و بازی 3 بر 3 مساوی شود. این ماراتن در امتیاز 4 هم ادامه یافت. بار دیگر با برتری چینه‌وری از قم برابر کوچکی از اراک با امتیاز 3 بر یک، این تیم آکادمی قائمی قم بود که از حریفش پیش افتاد اما معین منتظری، پینگ‌پنگ‌باز قمی، مسابقه بعدی انفرادی را به رقیب اراکی باخت و بازی در امتیاز 4 به تساوی کشیده شد تا کار به آخرین مسابقه کشیده شود. پیروزی درخشان سیدعلی سجادیان از قم در بازی آخر با امتیاز 3 بر یک برابر سینا کوچکی پیروزی تیم آکادمی قائمی در یک بازی جذاب و نفس‌گیر را رقم زد تا نماینده قم به فینال سلام کند.

نفت هم حریف قمی‌ها نشد
در دیدار نهایی تیم آکادمی قائمی قم به دیدار پالایش نفت آبادان رفت. مسابقه دوبل بین 2 تیم با برتری قمی‌ها پایان یافت و آکادمی قائمی 3 بر صفر با ترکیب سیدعلی سجادیان و ماهان چینه‌وری حریفش را شکست داد.
امین منتظری پینگ‌پنگ‌باز قمی در نخستین مسابقه انفرادی 3 بر صفر حریفش را برد تا قم یک گام به قهرمانی نزدیک شود اما شکست محمدمعین منتظری با حساب 3 بر یک برابر حمید شمس، پالایش نفت آبادان را به بازی برگرداند. با این وجود برتری ماهان چینه‌وری از آکادمی قائمی قم برابر بهنام‌نژاد از پالایش نفت، قم را 3 بر یک پیش انداخت. در ادامه سیدعلی سجادیان از قم برابر حریفش شکست خورد تا باز هم اختلاف کم شود اما در بازی تعیین‌کننده اتفاقی جالب رخ داد و سیدمحمدامین منتظری، پینگ‌پنگ‌باز قمی، برابر حمید شمس، ملی‌پوش جوانان ایران، با نتیجه ۳ بر 2 به پیروزی رسید و یک پیروزی خیره‌کننده را به دست آورد. برتری سیدمحمدمعین منتظری از آکادمی قائمی قم برابر حریفش در آخرین بازی، پیروزی قم در فینال را قطعی کرد و بدین ترتیب تیم آکادمی قائمی قم قهرمان دسته اول کشور شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code