موضوعات
قم

نگاه امیدوارانه مراجع عظام تقلید به دولت

نویسنده: علی نوری قم – خبرنگار
«سید عباس صالحی» در نخستین سفر کاری بعد از پذیرفتن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قم سفر کرد و 3 روز پرکار را پشت سر گذاشت...
1396/06/12
«سید عباس صالحی» در نخستین سفر کاری بعد از پذیرفتن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قم سفر کرد و 3 روز پرکار را پشت سر گذاشت. وی پس از پایان این سفر در جمع خبرنگاران استان حاضر شد و از برنامه‌ها و دستاوردهای سفرش به قم گفت. یکی از مهم‌ترین برنامه‌های صالحی و همکارانش در قم دیدار با 6 نفر از مراجع عظام تقلید شامل حضرات آیات عظام حسین وحیدخراسانی، لطف‌الله صافی گلپایگانی، ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی و محمدعلی علوی گرگانی بود. صالحی گفت: در این دیدارها پیام رئیس جمهوری ابلاغ شد که دولت دوازهم آمادگی دارد قدم‌های نیمه تمام دولت قبل را ادامه دهد و مسیر رو به پیشرفت در فضای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را طی کند. وی افزود: مراجع عظام تقلید هم به رئیس جمهوری ابراز لطف کردند و نگاه این بزرگواران به رئیس دولت دوازدهم و کابینه، مثبت و همراه با امید فراوان بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد دغدغه‌های مراجع تقلید اظهار کرد: نکاتی که مراجع عظام تقلید به عنوان نهاد پاسدار دین مطرح کردند دغدغه‌های اساسی و محترمی است. البته ابراز لطف به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سرمایه بزرگی برای ماست که این دغدغه‌ها را مورد توجه قرار دهیم. وی با بیان این که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه‌های متنوعی دارد، ریل‌گذاری درست و شکل‌گیری ساختارهای درست را از اولویت‌های کاری خود برشمرد و افزود: اگر این دو مهم انجام شود خطاهای احتمالی را می‌توان اغماض کرد یا نمره بالا به آن نداد.

دیدار با علما
دیدار با آیت‌الله «رضا استادی»، رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت‌الله «علیرضا اعرافی» مدیر حوزه‌های علمیه و امام جمعه قم، آیت‌الله «سید هاشم حسینی بوشهری» امام جمعه قم، آیت‌الله «سید محمد سعیدی» تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) و امام جمعه قم، آیت‌الله «سید احمد خاتمی» امام جمعه موقت تهران، اعضای هیأت امنای دفتر تبلیغات اسلامی و شرکت در جلسه هم‌اندیشی با حضور حدود 20 نفر از علمای حوزه علمیه از دیگر برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم بود. صالحی افزود: در این دیدارها تصویری از گستره فعالیت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شد. این وزارتخانه در 8 حوزه از جمله حوزه‌های دین، فرهنگ، هنر، رسانه، فضای مجازی، آموزش‌های فرهنگی و پژوهش‌های فرهنگی، فعالیت‌های فرهنگی خارج کشور و حمایت‌های فرهنگی و رسانه‌ای فعالیت می‌کند.
وی پیگیری فرصت‌های تعاملی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نهاد دین‌خواه حوزه و روحانیت را از دیگر اهداف سفر خود به قم برشمرد و تأکید کرد: دینداری، معرفت و محبت به اهل بیت و فرهنگ و هنر ایرانی سه ضلع هویت ایرانی هستند.
در نشست با مراجع عظام تقلید و علما پیش گفته‌هایی برای این تعامل مطرح و قرار شد این گفت‌وگوها ادامه داشته باشد به گونه‌ای که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حداکثر توان حوزه علمیه بهره ببرد و هم کمک‌کار حوزه باشد.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور در جلسه شورای اداری استان قم، نشست با فعالان و فرهیختگان فرهنگی، هنری و رسانه و دیدار با خانواده شهیدان را از دیگر برنامه‌های خود در قم ذکر کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code