موضوعات
قم

نظام بانکی باید در خدمت تولیدکنندگان باشد

نویسنده:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم با انتقاد از رویه کاسب‌کارانه بانک‌های استان تأکید کرد که بانک‌ها باید با ارائه تسهیلات ارزان در خدمت تولیدکنندگان باشند.
1395/03/08
به گزارش همشهری، «سید حسن رضوی» با بیان این‌که مسدودکردن پول وام گیرندگان خلاف قانون است، اظهار کرد: این عمل خلاف قانون که از سوی بانک‌های بخش خصوصی رایج شده، به وسیله برخی بانک‌ها دولتی هم انجام می‌شود.
وی با بیان این‌که با سیستم کنونی نظام بانکی مشکلات صنعت و تجارت کشور به هیچ عنوان حل نمی‌شود، گفت: بانک‌ها هیچ احترام و توجهی به مسئولان ارشد استان ندارند و خودسرانه عمل می‌کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم با تأکید بر این‌که در دنیا وضع نابسامان اقتصادی و دوران رکود را با تکیه بر بازوان نظام بانکی رفع می‌کنند، گفت: متاسفانه نظام بانکی نه تنها به چرخه تولید و حمایت از صنعت بومی کمک نمی‌کند، بلکه به تنهایی مانع و مشکل بزرگ تولیدکنندگان هم هست.
وی با اشاره به طرح دولت به الزام بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کم‌بهره به تولیدکنندگان در بسته رونق اقتصادی سال جاری اظهار کرد: با توجه به این‌که سود افراد خاصی در برخی از بانک‌ها باید تامین شود، دولت اگر بخواهد مشکل منابع مالی صنعت را برطرف کند، نیازمند اعمال فشار قاطعانه‌تری است.
رضوی با بیان این‌که باید منابع گردش مالی تولیدکنندگان مهیا شود، گفت: در کشور ما تولیدکننده موجودی کاملا از کار افتاده است. بنابراین اگر نظام بانکی داخل کشور نمی‌خواهد در خدمت اقتصاد مقاومتی باشد، باید بستر ورود بانک‌های خارجی به کشور را فراهم کنیم. رضوی با ابراز تاسف از این‌که استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در استان دارای اختیارات اندكی است گفت: چرا باید یک استاندار نتواند نظارت کامل بر نظام مالیاتی، تامین اجتماعی و سیستم بانکی استان داشته باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code