موضوعات
قم

نصب سوزن‌های سنگین در ریل ایستگاه قمرود

نویسنده:
مدیرکل راه‌آهن قم گفت: عملیات نصب سوزن‌های سنگین (تراورس بتونی) با اعتبار 50 میلیارد ریال در ایستگاه راه‌آهن قمرود این استان آغاز شد...
1396/05/22
مدیرکل راه‌آهن قم گفت: عملیات نصب سوزن‌های سنگین (تراورس بتونی) با اعتبار 50 میلیارد ریال در ایستگاه  راه‌آهن قمرود این استان آغاز شد.
«محسن اعتماد» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در این طرح ١٦ دستگاه سوزن در مسیرهای اصلی که قطار تردد می‌کند نصب شد و پیش‌بینی می‌شود در شهریور این طرح به اتمام برسد.
وی با بیان این که این سوزن‌های سنگین جایگزین سوزن‌های سبک فعلی می‌شود، اضافه کرد: قیمت این سوزن‌ها بسیار گران است و در صورت تأمین اعتبار برای سایر ایستگاه‌های  راه‌آهن قم نیز استفاده خواهد شد.
اعتماد ادامه داد: ایستگاه قمرود موقعیت راهبردی دارد و در مسیر سه‌راهی مهمی است که یک مسیر به سمت تهران، یک مسیر به سمت قم و مسیر دیگر به سمت ایستگاه محمدیه و سپس اصفهان می‌رود.
مدیرکل  راه‌آهن قم به مزیت‌های این طرح اشاره‌ کرد و گفت: افزایش سرعت سیر قطارهای روی سوزن تا 160 کیلومتر بر ساعت، پایداری و استحکام بیشتر سوزن از جمله مزیت‌های طرح است. همچنین افزایش ایمنی سیر قطارهای عبوری از روی سوزن، هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر سوزن، راحتی سیر وسایل نقلیه روی سوزن و عمر طولانی سوزن هم از دیگر مزیت‌های این طرح است.
وی کاهش مصرف سوخت وسایط نقلیه به دلیل نیاز نداشتن به کاهش سرعت عبوری هنگام رسیدن به سوزن‌ها و تکمیل 2 خطه کردن مسیر قم ـ مشهد را از دیگر مزیت‌های نصب سوزن‌های سنگین روی ریل عنوان کرد.

رتبه سوم قم در داشتن بیشترین موتورسوار
رئیس پلیس راهور استان قم از وجود ۳۵۰ هزار موتوسیکلت در قم خبر داد و گفت: قم پس از یزد و تهران رتبه سوم تعداد موتوسیکلت کشور را دارد.
سرهنگ «احمد پوربافرانی» در گفت‌وگو با مهر، اظهار کرد: حدود ۳۵۰ هزار دستگاه موتوسیلکت دارای پلاک در قم وجود دارد که از سال ۸۳ تاکنون ۶۲ هزار و ۸۰۰ راکب موتوسیکلت به واحد تعویض پلاک پلیس مراجعه کرده‌اند.
وی افزود: تعدادی از موتوسیکلت‌ها خارج از محدوده شهر قم و در روستاها هستند یا به دلیل فرسودگی امحا و اسقاط شدند و تعداد زیادی هم در پارکینگ‌های پلیس راهنمایی و رانندگی موجود است اما تعداد همه این‌ها به ۴۰۰ هزار دستگاه موتوسیکلت نمی‌رسد.
۶۸ درصد تصادف‌ها مربوط به موتورسواران است
رئیس پلیس راهور استان قم افزود: در سال جاری ۶۸ درصد تصادف‌های استان مربوط به موتورسواران است که بسیاری از این تصادف‌ها منجر به فوت راننده و سرنشین می‌شود.
وی اظهار کرد: بسیاری از کسانی که دچار ضربه به سر به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی شده‌اند نیز دچار بیماری‌های سخت و قطع نخاع شدند.

تولید ۲ میلیون موتورسیکلت
پوربافرانی افزود: از سال ۸۳ تاکنون بیش از 2 میلیون موتوسیکلت در کارخانه‌های قم تولید شده که البته به سایر شهرها هم عرضه شده است.
وی اظهار کرد: مشکل اساسی این است که خانواده‌ها موتوسیکلت را به راحتی می‌خرند و بدون داشتن گواهی‌نامه، دانش و مهارت کافی و اطلاع از قوانین راهنمایی و رانندگی در اختیار فرزندان قرار می‌دهند.  رئیس پلیس راهور استان قم در مورد راهکار کاهش تصادف‌های موتوری نیز گفت: خانواده‌ها باید همکاری کنند. راکبان موتوسیکلت قوانین و توصیه‌های راهنمایی و رانندگی را جدی بگیرند، مهارت خود را در رانندگی افزایش دهند و شب‌ها کمتر از این وسیله استفاده کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code