موضوعات
قم

میزبانی از رزمی‌کاران کشور و اعزام ورزشکاران به اهواز و اردبیل

نویسنده: حامد اسماعیلی قم - خبرنگار
بازار مسابقه‌های ورزشی در روزهای منتهی به پایان هفته داغ‌تر است. هیأت‌های ورزشی مسابقه‌های خود را با توجه به تعطیلات پایان هفته برنامه‌ریزی می‌کنند...
1396/07/19
بازار مسابقه‌های ورزشی در روزهای منتهی به پایان هفته داغ‌تر است. هیأت‌های ورزشی مسابقه‌های خود را با توجه به تعطیلات پایان هفته برنامه‌ریزی می‌کنند.
اگر اهل ورزش هستید یا رویدادهای ورزشی را دنبال می‌کنید، نگاهی داشته باشید به روزهای آخر هفته و اتفاق‌هایی که در ورزش قم رخ می‌دهد. رقابت‌های جذابی که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست؛ برخی تیم‌های ورزشی قم و ورزشکاران استان قم نیز در شهرهای دیگر مسابقه در پیش خواهند داشت.

 آغاز مرحله سوم لیگ دوچرخه‌سواری قم
سومین مرحله از رقابت‌های لیگ دوچرخه‌سواری کراس کانتری استان قم از روز جمعه در قم آغاز می‌شود و شروع این مرحله با برگزاری مسابقه تایم تریل انفرادی کوهستان خواهد بود. به طور کلی هر مرحله از لیگ دوچرخه‌سواری استان قم شامل 4 مسابقه است.
لیگ دوچرخه‌سواری کوهستان قم شامل 4 مرحله است که هر مرحله آن 4 مسابقه مختلف در پیش دارد. این لیگ از اوایل تیر امسال آغاز شده و در اواخر دی به پایان می‌رسد تا قهرمان مسابقه‌ها مشخص شود.
 مرحله سوم لیگ که شروع آن از جمعه همین هفته خواهد بود علاوه بر مسابقه تایم تریل انفرادی کوهستان، یک دور مسابقه کریتینیوم یا استقامت کورسی، یک دور مسابقه تایم تریم تعقیبی تیمی کوهستان و یک دور مسابقه کراس کانتری هم در پیش خواهد داشت.

 تکواندوکاران جوان قم در اردبیل
تیم تکواندوی جوانان و بزرگسالان استان قم در بخش مردان به مسابقه‌های قهرمانی کشور در اردبیل اعزام شده و قرار است از پنجشنبه در اردبیل کار خود را آغاز کند. این مسابقه‌ها 2 روزه است و تیم تکواندوی قم در حالی عازم مسابقه‌های کشوری می‌شود که ستاره‌هایی چون علی چهرقانی و محمد صفایی را در اختیار دارد. بازیکنانی که وزن و اعتبار تیم تکواندوی استان قم را بالا برده‌اند.
 ترکیب تیم اعزامی شامل علی چهرقانی در وزن اول، مرتضی قنبری در وزن دوم، مهدی عابد در وزن سوم، مهدی شازده‌احمدی در وزن چهارم و محمد صفایی در وزن پنجم است.
در وزن ششم، مهدی قره‌گوزلو، در وزن هفتم محسن جباری و در وزن هشتم مهدی محمدنژاد برای قم روی شیهاپ چانگ می‌روند و هدایت تیم بر عهده محبوب نصیروند است. روح‌الله رضاپور و علی ابوطالبی‌نوید به عنوان مربی و حسن جعفری به عنوان سرپرست در این تیم مسئولیت دارند.

 امیدهای صبا و مأموریت دشوار در اهواز
یکی از تیم‌های ورزشی قم که جمعه پیچیده‌ای در پیش دارد تیم فوتبال امید صبای قم است.
آن‌ها پس از 2 تساوی و 2 شکست در لیگ برتر فوتبال امید، با نگرانی به آینده می‌نگرند و باید این هفته در اهواز در مصاف با تیمی همیشه‌مدعی و گزینه اول قهرمانی، مأموریتی دشوار و نزدیک به غیرممکن را پشت سر بگذارند.
 امید صبای قم در حالی باید عصر جمعه در اهواز با فولاد خوزستان دیدار کند که کسی از آن‌ها انتظار معجزه ندارد. در حقیقت، کسب یک تساوی در اهواز هم بهانه خوبی برای پایکوبی صبا خواهد بود و کاری در حد و ‌اندازه‌های کارستان برای صبا تلقی می‌شود؛ اما اگر آن‌ها به فولاد خوزستان ببازند اتفاق عجیبی رخ نداده است.
 امید صبا در لیگ برتر امید باید با 13 تیم دیگر بر سر بقا رقابت کند و بازی با فولاد پنجمین بازی آن‌ها در این فصل است. امید صبا با 2 امتیاز در بین قعرنشینان است و نباید به باختن عادت کند.

 تنور داغ فوتسال و فوتبال پایه در قم
یک هفته از رقابت‌های فوتسال نونهالان زیر 13 سال استان قم سپری شده و دومین هفته از این مسابقه‌ها روز جمعه در سالن شهید رضاییان قم برگزار می‌شود. آینده‌سازان فوتسال قم مصافی جذاب برابر هم خواهند داشت که از ساعت 14 روز جمعه آغاز می‌شود و تا ساعت 17 به طول می‌انجامد و بازدید از این مسابقه‌ها رایگان است.
 این هفته تیم فوتسال ذاکر استراحت دارد و به میدان نخواهد رفت. اما طبق برنامه روز جمعه به ترتیب تیم‌های شهرداری با منتظران موعود، المپیاد با آرش نوین ایرانیان، آتلیه‌طهران با مرصاد و میلاد نور با هنرجو مسابقه خواهند داد.
در بازی‌های هفته اول آرش 8 بر یک ذاکر را شکست داد، شهرداری 2 بر صفر به مرصاد باخت، هنرجو 7 بر 4 از سد المپیاد عبور کرد و آتلیه‌طهران 2 بر یک برابر میلاد نور بازنده شد.
در لیگ فوتبال نونهالان زیر 14 سال استان قم نیز تیم‌های حاضر در مسابقه‌ها از صبح روز جمعه در زمین چمن ورزشگاه تختی مسابقه‌های خود را برگزار می‌کنند. رقابت‌هایی که از ساعت 8:30 صبح آغاز می‌شود و تا حدود ساعت 12:30 ظهر به طول خواهد انجامید.
 
حضور نماینده قم در لیگ بسکتبال زنان

رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال زنان کشور از این هفته آغاز می‌شود و نماینده استان قم یکی از تیم‌های حاضر در این مسابقه‌هاست. تیم نادرشیمی قم کار خود را به میزبانی باشگاه شاهین تهران با برگزاری مسابقه‌ای در روز پنجشنبه از ساعت 11 صبح برابر تیم سمای تهران آغاز می‌کند و سپس روز جمعه از ساعت 9:30 صبح برابر تیم سیماخوان پاسارگاد مشهد به میدان می‌رود تا کارش را با 2 بازی آغاز کند. تماشای این بازی برای بانوان علاقه‌مند رایگان است.
تیم نادرشیمی قم با ترکیبی از بومی‌ها و غیربومی‌ها وارد لیگ برتر بسکتبال زنان کشور شده است. این، اولین حضور بسکتبال بانوان قم در این سطح است؛ البته اگر این تیم را قمی بدانیم و از مهره‌های مهم و اصلی آن که غیربومی هستند چشم‌پوشی کنیم. هدایت تیم هم بر عهده نسرین فدایی است و باید دید عملکرد نادرشیمی در اولین سال حضور در عالی‌ترین سطح رقابتی بسکتبال زنان ایران چگونه خواهد بود.

 آمادگی قم برای میزبانی دور برگشت لیگ فوتسال امید
تیم‌های حاضر در لیگ برتر فوتسال امیدهای کشور روز پنجشنبه وارد قم می‌شوند تا از روز جمعه در لیگ برتر امید رقابت کنند.
میزبانی بر عهده تیم‌های هیأت فوتبال استان قم و آتلیه‌طهران قم است و هر روز در سالن شهید حیدریان و طی هفته آینده، 3 بازی برگزار می‌شود.
تیم هیأت فوتبال قم کماکان صدرنشین است و دیگر نماینده قم یعنی آتلیه‌طهران تیم دوم گروه است. میزبانی از این مسابقه‌ها در قم شرایط را برای صعود این 2 تیم قمی مهیاتر می‌کند؛ گرچه تیم‌های گیتی‌پسند اصفهان و پرسپولیس خوزستان برای کسب حداقل رتبه دوم و صعود به جمع 4 تیم پایانی دندان تیز کرده‌اند. ستاره‌های این رقابت‌ها بدون تردید ستاره‌های آینده فوتسال ایران خواهند بود البته اگر تحت تأثیر سایر عوامل، محو نشوند.

5_653415.jpg میزبانی قم از کیک‌بوکسینگ مردان کشور
مسابقه‌های کیک‌بوکسینگ مردان کشور در سبک WKA قرار است از امروز، چهارشنبه، در سالن شهید حیدریان قم آغاز شود و این مسابقه‌ها تا روز جمعه در قم به طول خواهد انجامید. مسابقه‌هایی که برترین‌های آن قرار است در قالب تیم ملی کیک‌بوکسینگ ایران در مسابقه‌های برون‌مرزی شرکت کنند و همین موضوع جذابیت و حساسیت کار را افزایش می‌دهد و شاهد حضور رزمی‌کارانی از استان‌های مختلف کشور در این مسابقه‌ها خواهیم بود. مسابقه‌ها قرار است در سالن حیدریان برگزار شود و رزمی‌کاران در رده‌های سنی مختلف به میدان می‌روند که تماشای مبارزه‌های این رزمی‌کاران در اوزان مختلف جذابیت‌های خاص خود را دارد. این رویداد بزرگ رزمی کشور در مدت 3 روز در قم برگزار می‌شود و چشم جامعه رزمی کشور به قم خواهد بود. بازدید از این مسابقه‌ها رایگان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code