موضوعات
قم

معرفی راه‌یافتگان به جشنواره تئاتر استانی

نویسنده:
بازبینی نمایش‌های نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم پایان یافت و نمایش‌های راه‌یافته به بخش مسابقه معرفی شدند...
1396/05/22
بازبینی نمایش‌های نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم پایان یافت و نمایش‌های راه‌یافته به بخش مسابقه معرفی شدند.
به گزارش ایسنا، با پایان مرحله بازبینی آثار نمایشی نوزدهمین جشنواره تئاتر استانی قم، ۹ اثر برای شرکت در بخش اصلی و ۴ اثر در بخش مسابقه تجربه‌های نو انتخاب شدند.
هیأت بازبین این دوره از جشنواره متشکل از اصغر خلیلی، سیدحسین فدای‌حسین و کاظم نظری بودند که ۲۲ نمایش را مورد بازبینی قرار دادند.
بازبینی آثار در 2 بخش مسابقه و تجربه‌های نو انجام شد؛ ۱۵ نمایش برای شرکت در بخش مسابقه و ۷ نمایش در بخش تجربه‌ها حضور داشتند.
بنا بر این گزارش ۹ نمایش منتخب در بخش اصلی جشنواره بدون اولویت شامل «مسافران» به نویسندگی محمد رحمانیان و کارگردانی سیدمحمد جوادطاهری، «گمشده» به نویسندگی حسن محسنی و کارگردانی علی فرحناک، «خانه عزیز» به نویسندگی محسن پاکدامن و کارگردانی مهدی رکنی هستند.
همچنین «گامی در دوزخ، گامی در بهشت» نوشته مصطفی کولیوندی به کارگردانی فرزانه خانمحمدی، فیلم «باز... دم» که نویسنده و کارگردان آن صمد آذرخش است، «دربند» هم به نویسندگی و کارگردانی محمدجواد زرنوش، «سبز، سفید، سرخ» هم به نویسندگی سیدعلی موسویان و کارگردانی سیدسعید میرصادقی از دیگر نمایش‌های منتخب در این جشنواره هستند.
نمایش «باطل‌السحر» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه‌مردی و «سرگیجه‌های یک ذهن مقطع» به نویسندگی ابوالفضل بلغندر و کارگردانی صدیقه مشایخی هم دیگر نمایش‌های راه‌‌یافته به این جشنواره هستند.
همچنین ۴ نمایش؛ «هفت کودک یهودی» به نویسندگی کریل چرچیل و ترجمه رضا آزاد و کارگردانی حسین میرعلایی، «وقتی پیرانا گرسنه می‌شود» به نویسندگی حسین ابراهیمی و کارگردانی سعید چمنی، «خودکشی ممنوع» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا معالی‌مهربانی، «دریا و دایره» به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی رضا جعفری جهت شرکت در بخش مسابقه تجربه‌های نو معرفی شدند.
نوزدهمین جشنواره استانی تئاتر قم در 2 بخش تجربه‌های نو و مسابقه، به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان قم از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ شهریور ۹۶ برگزار خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code