موضوعات
قم

مردم و مسئولان در برابر زیاده‌خواهی مستکبران خواهند ایستاد

نویسنده:
امام جمعه موقت قم گفت: تحریم‌ها در عزم و اراده ملت بی‌اثر بوده و مردم و مسئولان کشورمان با همه وجود در برابر زیاده‌گویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های مستکبران خواهند ایستاد...
1396/05/22
امام جمعه موقت قم گفت: تحریم‌ها در عزم و اراده ملت بی‌اثر بوده و مردم و مسئولان کشورمان با همه وجود در برابر زیاده‌گویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های مستکبران خواهند ایستاد.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله «علیرضا اعرافی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر مقدس قم با اشاره به تحریم‌های جدید و نقشه‌های شوم آمریکایی‌ها، این اقدام‌ها را در عزم و اراده ملت بزرگ ایران اسلامی بی‌اثر دانست و افزود: دشمن بارها ملت غیور کشورمان را آزموده و باید بداند این مرتبه نیز با فتنه‌انگیزی‌ها راه به جایی نخواهد برد. وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس‌جمهوری اظهار کرد: امروز همه ملت ایران انتظار دارند دولتی متعهد به ارزش‌های اسلامی و انقلابی و حساس نسبت به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب بر سرکار آمده و توجه جدی به اقتصاد مقاومتی و مسأله تولید و اشتغال در کشور داشته باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد کشورمان، اضافه کرد: بیش از 80 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در ایران وجود دارد و هیچ‌گاه نباید این صنایع را کوچک بشماریم، اما در استان قم و کشور شاهد هستیم که بسیاری از صنایع کوچک بنا بر دلایلی دچار رکود شده‌اند.
اعرافی ادامه داد: از همه مردم و مسئولان به ویژه از دولت دوازدهم می‌خواهیم توجه ویژه‌ای به صنایع کوچک و متوسط داشته باشند؛ زیرا این صنایع، اشتغال مناسبی دارند و اداره آن‌ها آسان‌تر است و نقش مهم و مؤثری در اقتصاد مقاومتی دارند که امیدواریم در دولت جدید جان تازه‌ای بگیرند.
وی همچنین با اشاره به روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، بر ضرورت توجه به این امر مهم به عنوان نهادهای تأثیرگذار بر جامعه تأکید کرد و گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد به لحاظ کمی و کیفی باید مورد حمایت قرار گیرند و جوانان فعال و انقلابی با حضور در عرصه‌های گوناگون اجتماعی به خوبی نقش خود را ایفا کنند.
خطیب جمعه قم در ادامه تخریب عوامیه در شرق عربستان و رفتار ظالمانه حاکمان سعودی با مردم این مناطق را مورد توجه قرار داد و گفت: این واقعه بسیار سخت و دلخراش است و ما از حاکمان سعودی می‌خواهیم با تأمین امنیت حجاج، با مردم خود با رحم و عطوفت برخورد کنند و به طور حتم ما این رفتارهای ظالمانه را محکوم می‌کنیم.
اعرافی همچنین با اشاره به اهمیت مسأله ازدواج جوانان و الگوهای درست سبک زندگی و ضرورت برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی برای تسهیل در امر ازدواج بیان‌ کرد: تأخیر در ازدواج جوانان آثار زیانباری به دنبال دارد که از مهم‌ترین آن‌ها کاهش فرزندآوری و افزایش میانگین سنی جامعه است که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.

حقوق شهروندی بالاتر از ایجاد اشتغال در کشور نداریم
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: به جای ایجاد معاونت حقوق شهروندی باید به فکر ایجاد معاونت اشتغال باشیم تا بتوان مشکل بیکاری را حل کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «مجتبی ذوالنوری» در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با بیان این که امروز مدیران کشور باید اولویت‌ها را مورد توجه قرار دهند، اظهار کرد: نباید به مردم آدرس‌های فرعی بدهیم و برنامه‌هایی که وزیران پیشنهادی رئیس‌جمهور ارائه می‌دهند باید بر مبنای اصول باشد.
وی با بیان این که بیکاری یکی از مشکلات امروز جامعه ماست، افزود: امروز ۸ میلیون جوان بیکار در کشور داریم و سرمایه‌گذاری در امر تولید باید مورد توجه قرار گیرد تا شاهد تعطیلی کارخانه‌های کمتری باشیم.
نماینده مردم قم در مجلس با بیان این که اولویت امروز مردم حقوق شهروندی نیست، افزود: هرچند حقوق شهروندی را باید مراعات کرد، به نظر می‌رسد حقوق شهروندی بالاتر از ایجاد اشتغال در کشور نداشته باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code