موضوعات
قم

مخالفت اعضای شورای شهر قم با تغییر کاربری باغ‌ها

نویسنده:
رئیس شورای اسلامی شهر قم با تبیین اولویت‌های این شورا در پنجمین دوره فعالیت آن گفت: شورای پنجم با تغییرکاربری باغ‌ها مخالف است و اجازه نمی‌دهد باغ‌های قم حتی باغ سالاریه تغییر کاربری پیدا کند...
1396/06/15
رئیس شورای اسلامی شهر قم با تبیین اولویت‌های این شورا در پنجمین دوره فعالیت آن گفت: شورای پنجم با تغییرکاربری باغ‌ها مخالف است و اجازه نمی‌دهد باغ‌های قم حتی باغ سالاریه تغییر کاربری پیدا کند.
به گزارش ایرنا، «عبدالله جلالی» در چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: این آمادگی در نزد شورای شهر وجود دارد که با کمک سایر مسئولان و شهردار برای تملک باغ‌ها اقدام کند و از مالکان باغ‌ها نیز انتظار می‌رود برای تبدیل باغ‌های خود به فضای سبز به ویژه در مرکز شهر با مدیریت شهری وارد مذاکره شوند.
وی همچنین تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و راه‌های دسترسی به منطقه پردیسان را جزو اولویت‌های این شورا ذکر کرد و افزود: توجه ویژه به بافت‌های قدیمی و فرسوده نیز باید با جدیت دنبال شود.
وی با بیان این که نسبت به ساماندهی ورودی‌های شهر به ویژه از سمت جاده اراک و شهر جعفریه باید توجه لازم صورت گیرد، افزود: توجه به فضای سبز و مسائل زیست‌محیطی نیز از جمله ضرورت‌های شهر قم به شمار می‌آید و شورا آن را پیگیری خواهد کرد.
جلالی بحث تسریع در تکمیل خط A قطار شهری قم را یکی از موضوع‌های مورد توجه شورای پنجم برشمرد و گفت: جذب سرمایه‌گذار و توجه جدی به مسائل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز از مسائل مهم قم است، چراکه جامعه در حوزه‌های فرهنگی با مشکلاتی مواجه است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم همچنین بحث توجه به مناطق محروم در زمینه عدالت اجتماعی و توسعه متوازن را از موضوع‌های بسیار مهم شهر قم ذکر کرد و افزود: شورای شهر از شهروندان نیز انتظار دارد با استفاده مطلوب از ابزارها و امکانات موجود در شهر، که در حقیقت متعلق به خودشان است، با مسئولان مدیریت شهری در اداره شهر مشارکت و همکاری داشته باشند.

تمدید مهلت طرح تملک واحدهای تجاری جنب پل حجتیه
رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر قم نیز با بیان این که واحدهای تجاری موجود در محدوده پل حجتیه قم در شرایطی در اختیار تعدادی از افراد قرار گرفت که طرح تعریض خیابان اراک و ادامه فضای سبز باید در این محدوده اجرا شود، افزود: شهرداری در ابتدای سال 95 طرحی را به شورا داد که به موجب آن اگر هر یک از مالکان واحدهای تجاری مذکور در مدت 3 ماه برای واگذاری این واحدها اقدام کنند، از پرداخت اجاره معوقه خود به شهرداری معاف می‌شوند.  «مجید اخوان» افزود: این طرح در ابتدا تا پایان خرداد 95 و بعد از آن تا پایان نیمه نخست همین سال تمدید شد و پس از آن شهرداری در قالب لایحه‌ای درخواست تمدید آن را تا پایان سال 95 کرد و مالکان 8 باب واحد تجاری از این تسهیلات استفاده کردند.
وی با بیان این که 64 باب واحد تجاری دیگر در این محل همچنان واگذار نشده است، اظهار کرد: با توجه به چند بار تمدید شدن این طرح، امکان تمدید مجدد آن وجود ندارد، ولی پس از مطرح شدن این طرح در کمیسیون مربوطه مقرر شد به صورت موردی و محدود امکان استفاده فقط چند باب از این تعداد واحد تجاری از تسهیلات ذکرشده فراهم شود.
«حسین اسلامی» دیگر عضو شورای اسلامی شهر قم بیان کرد: برای برخی از واحدهای تجاری موجود در پیرامون پل حجتیه هیچ سندی که سرقفلی داشتن آن‌ها را ثابت کند، وجود ندارد.
«محسن رنجبر»، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شهردار قم، در واکنش به این سخنان ادامه داد: مطابق بررسی صورت‌گرفته برخی از این واحدهای تجاری جزو مشاغل مزاحم محسوب می‌شوند، از این رو شهرداری با استفاده از بند 20 قانون شهرداری‌ها نسبت به پلمب آن‌ها اقدام کرده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code