موضوعات
قم

لزوم تغییر نگرش سنتی در تعاونی‌ها

نویسنده:
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم بر لزوم تغییر نگرش سنتی در تعاونی‌ها تأکید کرد و گفت: تحقق سهم 25 درصدی تعاونی‌ها در رشد اقتصادی یک ضرورت مهم است.
1396/05/16
«حسین خادمی» در گفت‌وگو با همشهری با تأکید بر این که تغییر نگرش در بخش تعاون به افزایش تولید و اشتغال منجر خواهد شد، افزود: بدون شک با تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی طرح‌های ابلاغی وزارت متبوع در ارتقای بهره‌وری تعاونی‌ها جامه عمل خواهد پوشید.
وی از انعقاد تفاهم‌نامه میان معاونت تعاون وزارت تعاون و سازمان بسیج سازندگی کشور خبر داد و اظهار کرد: این تفاهم‌نامه برای توانمندسازی و ترویج بخش تعاون در بین مردم، اولویت کاری مشترک خود را تمرکز بر توسعه تعاونی‌ها در روستاها گذاشته است.
خادمی اضافه کرد: همچنین در این تفاهم‌نامه شناسایی مزیت‌های مناطق بر اساس تولیدات، محصولات، قطب‌بندی و نیز تشکیل تعاونی‌های تأمین نیاز ذکر شده است.
پشتیبان برای بازاریابی و فروش این محصولات با استفاده از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیج سازندگی نیز از دیگر موارد این تفاهم‌نامه است.
وی مهم‌ترین تکالیف اداره تعاون را تسریع در امور تشکیل و توسعه تعاونی برای بسیجیان و معرفی‌شدگان از طرف سازمان بسیج سازندگی دانست و اظهار کرد: مشاوره و آموزش به تعاونی‌ها و برگزاری جلسه توجیهی برای آموزش و ترغیب افراد برای تشکیل تعاونی تأمین نیاز است و همچنین مقرر شد از تعاون‌گران موفق در زمینه‌های مرتبط دعوت شود تجارب خود را در اختیار جامعه هدف قرار دهند.
خادمی با بیان این که بسیج سازندگی کارهای خدماتی، عمرانی و زیربنایی بسیار خوبی در مناطق روستایی استان انجام داده است، گفت: همکاری بین سازمان بسیج سازندگی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این زمینه به نتایج خوبی منجر خواهد شد.
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم ادامه داد: اجرای موفق برنامه‌های تعاونی می‌تواند در تحقق موضوع اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال و تولید در مناطق محروم و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها در استان نقش زیادی ایفا کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code