موضوعات
قم

فضاهای ورزشی و تفریحی در قم توسعه می‌یابد

نویسنده:
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: تجهیز مساجد به امکانات ورزشی و تشویق جوانان از اهداف اصلی برگزاری این طرح در مساجد است...
1396/05/22
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم گفت: تجهیز مساجد به امکانات ورزشی و تشویق جوانان از اهداف اصلی برگزاری این طرح در مساجد است.
به گزارش فارس «مجید رفیعی» با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه‌های نشاط در سطح مساجد اظهار کرد: در این ایستگاه‌ها بحث تجهیز ورزشی مساجد پیگیری می‌شود. در این طرح با همکاری مسئولان مساجد بحث شناسایی آن‌ها انجام خواهد شد و برای هر یک شناسنامه تهیه می‌شود.
وی اضافه کرد: مسجدمحوری در منطقه در این طرح پیگیری می‌شود. مساجد مشمول این طرح باید فعال باشند و فضایی برای استقرار وسایل ایستگاه نشاط داشته باشند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری قم با اشاره به اهمیت ایستگاه‌های نشاط در مساجد گفت: این ایستگاه‌ها برای مساجد تأثیرگذار هستند و در غنی‌سازی اوقافت فراغت نوجوانان و جوانان تأثیرهای خوبی بر جای می‌گذارند.
وی بیان کرد: تاکنون 5 ایستگاه نشاط راه‌اندازی شده و 16 ایستگاه دیگر هم در حال تکمیل شدن است و تجهیزات در اختیار مساجد قرار می‌گیرد.
رفیعی ادامه داد: با افتتاح این ایستگاه‌ها علاوه بر جذابیت‌هایی که مساجد داشتند جذابیت ورزشی و تفریحی به آن اضافه می‌شود؛ بنابراین شهروندان زمان بیشتری در مسجد صرف می‌کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به این که فضاهای ورزشی و تفریحی در شهر قم محدود است، برای پیگیری پروژه‌های مهم در شهر فضای آماده مساجد تجهیز خواهد شد که مقرون به‌صرفه‌تر است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری قم با بیان این که پراکندگی ایستگاه‌های نشاط مناسب است، گفت: این ایستگاه‌ها به تدریج در مناطق مختلف شهر ایجاد می‌شوند. نوجوانان و جوانان می‌توانند تمرین‌های خود را در رشته‌هایی مانند پینگ‌پنگ، دارت، فوتبال دستی و... در این ایستگاه‌ها انجام دهند و تخلیه انرژی داشته باشند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code