موضوعات
قم

طرح آماده‌سازی پاییزهدر منطقه 7

نویسنده:
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای طرح آماده‌سازی پاییزه در سطح منطقه هفت خبر داد...
1396/09/11
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از اجرای طرح آماده‌سازی پاییزه در سطح منطقه هفت خبر داد.
به گزارش فارس «پیام جوادیان» اظهار کرد: در این زمینه پایه‌های مادری درختچه‌های حساس به سرما مثل گونه‌های ختمی، شمعدانی برای قلمه‌گیری جمع‌آوری و به گلخانه منتقل می‌شوند و در مدت فصل سرما در محیطی مناسب نگهداری خواهند شد.
وی با بیان این که طرح خرید و کاشت بنفشه‌های پیش‌رس نیز همزمان با دیگر مناطق در این منطقه نیز در حال انجام است، گفت: این بنفشه‌ها در طول زمستان سازگار می‌شوند و در ایام عید در باغچه‌های سطح منطقه پوشش بنفشه خواهند داشت.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تهیه نهاده‌های کشاورزی برای کود زمستانه فضای سبز منطقه را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: تهیه قلمه از گیاهان قابل تکثیر رویشی برای تکثیر در نهالستان بازآوری می‌شوند.
وی با بیان این که اقدام‌های لازم برای خشکه‌زنی، هرس شاخه‌های خشک، بیمار و ضعیف درختچه‌هایی مثل یوکا صورت گرفته است، افزود: خروج کنده‌های خشک درختان از حاشیه خیابان‌ها و کاشت درختان مناسب نیز از دیگر اقدام‌های در حال انجام در منطقه است.
جوادیان با تأکید بر این که آمادگی‌های لازم برای بحران زمستانه صورت گرفته است، گفت: تأمین لوازم و تجهیزات، بازدید از نقاط آبگیر، رفع نواقص تأسیسات، پیشگیری از یخ‌زدگی شیرآلات، تأمین لباس کار کارکنان از جمله اقدام‌ها در این زمینه است.
وی بیان کرد: بازکاشت و کاشت باغچه‌های پاییزه، تکمیل درختکاری بوستان‌ها و حاشیه خیابان‌های منطقه، انتقال نهال‌های خودرو باغچه‌های منطقه از دیگر اقدام‌های در حال انجام در طرح آماده‌سازی پاییزه در منطقه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code