موضوعات
قم

طرح «امین» در 3 هزار واحد آموزشی کشور

نویسنده:
طرح «امین» در بیش از 3 هزار واحد آموزشی در کشور در حال برگزاری است...
1395/12/03
طرح «امین» در بیش از 3 هزار واحد آموزشی در کشور در حال برگزاری است.
 مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در «نشست توجیهی رابطان کمیته‌های استانی ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش» در خانه معلم شماره یک قم با اشاره به اجرای این طرح‌گفت: فعالیت‌های تربیتی و تبلیغی طلبه‌های حوزه در مدارس کشور رشد روز افزونی دارد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «مجتبی ملکی» افزود: این در حالی است که در سال تحصیلی 91 - 90 مجموع کل مدارسی که طرح امین در آنها اجرا می‌شد، کمتر از 50 مدرسه بود.
وی اضافه كرد: مدارس امین مدارسی هستند که برنامه‌های تربیتی و فرهنگی آنها با مدیریت یک فرد روحانی و با نظارت حوزه‌های علمیه انجام می‌شود.
حجت الاسلام ملكی همچنین با اذعان به کمبود نیروی انسانی در حوزه‌های علمیه برای تأمین مبلغان مورد نیاز تمام مدارس کشور افزود: در شرایطی که حوزه برای تأمین امام جماعت مساجد کشور با کمبود نیرو مواجه است، تعیین روحانی مبلغ برای 107 هزار مدرسه در سطح کشور حداقل در کوتاه مدت و میان مدت دور از انتظار است، از این رو باید متناسب با واقعیت‌ها و ظرفیت‌های موجود برنامه‌های خود را پیش ببریم.
وی با بیان این که موضوع تأمین مبلغ برای مدارس با استفاده از ظرفیت‌های موجود نباید مورد غفلت قرار بگیرد، افزود: تأمین اعتبارهای لازم یکی از مشکلات و موانع اجرای این طرح است که با توجه به اهتمام مسئولان هر 2 نهاد آموزش و پرورش و حوزه و با رایزنی‌هایی که با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال انجام است، تلاش می‌شود بودجه مورد نیاز اختصاص پیدا کند.
دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش همچنین با اشاره به عملکردهای تربیتی، فرهنگی و پژوهشی این مجموعه، گفت: برنامه‌هایی که در این ستاد با همفکری رابطان تعریف می‌شود، در استان‌ها و در سطح صف به مرحله اجرا در می‌آید.
وی با بیان این‌که در سال تحصیلی جاری برای نخستین بار برنامه‌های تعریف شده در ستاد همکاری‌ها در قالب برنامه‌های سالانه آموزش و پرورش به این نهاد ابلاغ شد، ابراز امیدواری کرد برای سال تحصیلی آینده نیز با استمرار فعالیت‌هایی که از گذشته تعریف شده، برنامه‌های جدید در دستور کار قرار گیرد.
مشاور وزیر آموزش و پرورش بیان كرد: در بخش پژوهش نیز اقدام‌های خوبی انجام پذیرفته به گونه‌ای که امسال در اولویت‌های پژوهشی آموزش و پرورش تعدادی از پژوهش‌ها به مقوله همکاری دو مجموعه اختصاص یافته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code