موضوعات
قم

ضرورت استفاده از بازیکن بومی در تیم بسکتبال خلیج فارس

نویسنده:
مربی تیم بسکتبال خلیج فارس قم با بیان این که امسال در لیگ بسکتبال جوانان و لیگ دسته دوم بزرگسالان حاضر می‌شویم، گفت: استفاده از بازیکن بومی در این تیم در اولویت است...
1396/05/22
مربی تیم بسکتبال خلیج فارس قم با بیان این که امسال در لیگ بسکتبال جوانان و لیگ دسته دوم بزرگسالان حاضر می‌شویم، گفت: استفاده از بازیکن بومی در این تیم در اولویت است.
«عباس مرشدی» در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: درست است که بومی نیستم اما پیش از این ۲ سال در قم فعالیت ورزشی در بسکتبال داشته‌ام و تیمی که در سوپرلیگ قم بازی کرد توسط من به سوپر لیگ رفته بود و جا دارد از کسانی که در گذشته برای تیم تلاش کرده‌اند قدردانی کنم.
وی افزود: قم پتانسیل خوبی در عرصه بسکتبال دارد که باید به نحو شایسته از آن استفاده شود و معتقدم بسکتبال قم در جایگاهی که شایسته آن است قرار ندارد و اگر نیروهای علاقه‌مند بسکتبال مورد حمایت هیأت بسکتبال استان قم قرارگیرند قم در بسکتبال حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
مربی تیم بسکتبال خلیج فارس قم بیان کرد: با تجاربی که به دست آمده نشان داده شده است که ما بیش از این که بخواهیم در سطح لیگ فعالیت کنیم به دنبال کار و ارتقای بسکتبال قم در بخش پایه هستیم و امسال در لیگ بسکتبال جوانان کشور و لیگ دسته دوم بزرگسالان کشور حاضر خواهیم شد.
مرشدی ادامه داد: سال گذشته مدیر فنی تیم بسکتبال امید تهران بودم که در لیگ دسته دوم نایب‌قهرمان شد و به لیگ دسته اول صعود کرد و در حال حاضر برنامه ما موفقیت تیم خلیج فارس در لیگ دسته اول بسکتبال کشور است.
وی عنوان کرد: حتی اگر همین تعداد بازیکن موجود را داشته باشم وعده می‌دهم که نتیجه قابل قبولی در لیگ دسته اول خواهیم گرفت. بازیکنان ما بومی هستند اما این نیاز حس می‌شود که چند بازیکن غیر بومی و با تجربه به تیم اضافه کنیم.
سرمربی اسبق تیم ملی بسکتبال امید کشورمان اضافه کرد: در برخی پست‌ها این نیاز حس می‌شود و اگر در آن پست‌ها در قم بازیکن وجود داشته باشد استفاده از بازیکن بومی در اولویت است اما در صورت جذب بازیکنان غیر بومی تعداد آن‌ها زیاد نخواهد بود.
مرشدی افزود: اگر یک نفر بخواهد به تنهایی همه کارها را انجام دهد قطعا جایی کار را رها می‌کند و خسته می‌شود؛ بنابراین باید به نوعی کمک شود و این کمک الزاما کمک مالی نیست.

عنوان هفتمی کشتی‌گیر قمی در رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی
رئیس هیأت کشتی استان قم از عنوان هفتمی کشتی‌گیر قمی در رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی در فنلاند خبر داد.
«محسن وزیری» در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: محمدجواد رضایی، کشتی‌گیر جوان قمی، با کسب دو پیروزی و قبول یک شکست با قرار گرفتن در جایگاه هفتمی به کار خود در رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی جوانان جهان پایان داد.
وی افزود: محمدجواد رضایی، فرنگی‌کار قمی، در وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی جوانان کشور با دوبنده تیم ملی در رقابت‌های ۲۰۱۷ جهانی فنلاند در دور نخست کنستانتین سوبولفسکی از اوکراین را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک هشتم پایانی شد. رئیس هیأت کشتی استان قم گفت: رضایی در دور دوم در برابر رینات بالتاشف از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید تا برای قرار گرفتن در جمع 4 نفر برتر این رقابت‌ها به دیدار حریف ارمنستانی خود یعنی تیگران میناسیان برود.
وزیری بیان کرد: رضایی در دور سوم مقابل تیگران میناسیان از ارمنستان با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، رضایی از دور رقابت‌ها کنار رفت و در جایگاه هفتم قرار گرفت.
وی عنوان کرد: روح‌الله میکائیلی، مربی سازنده و پرتلاش کشتی فرنگی استان قم، به عنوان مربی در کنار تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان در این رقابت‌ها حضور داشت که تیم کشتی فرنگی ایران با ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز و کسب ۵۸ امتیاز برای نخستین بار به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.
رئیس هیأت کشتی استان قم اظهار کرد: فرنگی‌کار قمی در ترکیب تیم ملی در فنلاند چندی قبل توانسته بود در مسابقه‌های جوانان آسیا به مدال طلا دست پیدا کند و پیش از آن هم در مسابقه‌های نوجوانان آسیا در هند مدال کسب کرده بود اما دستش از مدال جهانی کوتاه ماند.

سهم بسزای فوتبال قم در تیم‌های ملی پایه
مسئول استعدادیابی فدراسیون فوتبال در قم با انتقاد از همکاری نکردن برخی باشگاه‌ها در طرح استعدادیابی پایه گفت: فوتبال قم می‌تواند در تیم‌های ملی پایه سهم عمده‌ای داشته باشد.
«سیدعلی میرمهدی» در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: بنا به درخواست کمیته آموزش فدراسیون فوتبال مربیان دارای کارت مربیگری A آسیا بر اساس رزومه کاری از سوی هیأت‌های فوتبال استان‌ها به کمیته آموزش فدراسیون معرفی شدند و این بخش از فدراسیون بر اساس سوابق و عملکرد مربیان، افرادی را به عنوان استعدادیاب تیم‌های ملی در استان‌ها انتخاب کردند.
وی افزود: در بهار امسال استعدادیابی زیر ۱۸ سال نیز در دستور کار قرار گرفت و تا اواخر تیر این طرح به طول انجامید و هیأت فوتبال استان قم نیز با توجه به کمبود امکانات در قم، با وجود این مضیقه امکانات موجود خود را در اختیار ما قرار داد و بسیاری از تیم‌ها و باشگاه‌های فوتبال قم نیز با همکاری و مساعدت لازم، بازیکنان خود را در اختیار این طرح قرار دادند.
مسئول استعدادیابی فدراسیون فوتبال در قم گفت: برخی از تیم‌ها و مربیان همکاری لازم را نداشتند در حالی که این طرح استعدادیابی باید با قوت صورت گیرد و سقف آرزوهای یک فوتبالیست این است که نگاه ملی به آن فوتبالیست باشد و اکنون این فرصت فراهم شده است و فوتبال قم می‌تواند در تیم‌های ملی پایه سهم عمده داشته باشد. میرمهدی بیان کرد: همکاری باشگاه‌ها می‌تواند کمک کند که ما همه ظرفیت واقعی فوتبال قم در این رده‌های سنی را در اختیار داشته باشیم و نه بخشی از آن را و این به معنای فراهم‌سازی شرایط مساوی و عادلانه برای همه بازیکنان قمی است. نباید شرایطی ایجاد کنیم که این موقعیت استثنایی از فوتبالیست جوان و نوجوان گرفته شود.
وی عنوان کرد: ۳ بازیکن را بنا بر ویژگی‌هایی که فدراسیون فوتبال از ما خواسته بود در رده سنی زیر ۱۸ سال معرفی کردیم و نفرات بیشتری نیز در فوتبال قم در این رده سنی داشتیم که به ما مراجعه نکردند و تعداد زیادی نیز که با ما همراه بودند در چند جلسه آخر که زمان تست‌گیری نهایی ما بود در کنار سایر نفرات حضور پیدا نکردند. مسئول استعدادیابی فدراسیون فوتبال در قم اضافه کرد: در رده سنی زیر ۱۵ سال نیز ۶ بازیکن از قم به کادر فنی تیم ملی معرفی شدند و اگر همکاری صورت گیرد می‌توانیم در تیم‌های ملی و استعدادیابی فدراسیون فوتبال بیش از این سهم داشته باشیم.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code