موضوعات
قم

صدای همشهری

نویسنده:
ستون صدای همشهری برای بازتاب دادن مشكلات شما شهروندان قمی است. مواردی منعكس می‌شوند تا مسئولان آنها را بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند. برای گفتن مشکلات خود با شماره 88932308-021 یا 37745047-025 تماس بگیرید.
1396/09/05
تیربرق مزاحم در وسط کوچه
درکوچه 25 خیابان چهارمردان، تیربرق‌های چوبی در وسط کوچه قرار دارد. از شرکت توزیع برق استان درخواست می‌شود برای جابه‌جایی این تیرها اقدام کند.
یکی از اهالی محل

خط اتوبوس نداریم
خیابان ۳۰ متری قائم در بلوار صدوقی با این که خیابان بزرگ و دارای جمعیت زیادی است، خط اتوبوس و تاکسی ندارد. بیشتر اتوبوس‌های ۲۰ متری امام حسین(ع) هم فرسوده است و اتوبوس‌ها با تأخیر زیاد در ایستگاه حاضر می‌شوند. اتوبوس‌های لاین2 بهترین، تمیزترین و بانظم‌ترین خط اتوبوس هستند. درخواست اصلی ما قراردادن خط اتوبوس در ۳۰ متری قائم است. هر چقدر به اتوبوسرانی زنگ می‌زنیم تغییری نمی‌بینیم.
یک شهروند
پاسخ روابط عمومی شهرداری قم: با تشکر از پیگیری شهروند به استحضار می‌رساند با توجه به بررسی‌های به‌عمل آمده توسط کارشناسان حوزه حمل و نقل و ترافیک به دلیل عدم تقاضای سفر متناسب با ظرفیت مدل حمل و نقلی اتوبوس و حداقل فاصله پیاده‌روی مسیر تا رسیدن به ایستگاه تبادلی و میانی متصل با سایر خطوط، در حال حاضر سرویس‌دهی از طریق ناوگان اتوبوس به آن خیابان مقدور نیست؛ بنابراین پوشش حداکثری مناطق شهری و استفاده بهینه از سرمایه و امکانات موجود سازمان برای ارائه خدمات مطلوب و سرویس‌دهی بهینه به شهروندان فقط براساس میزان تقاضای سفر افزایش می‌یابد.

 مشکل تردد اهالی چند خیابان پردیسان
ماشین‌های ون خط بلوار مسلم و بلوار بهشت که دارای چند خیابان مهم است را حذف کردند و برای خانواده‌های این محله‌ها مشکلات زیادی برای تردد به وجود آمده است. در گذشته به دلیل بی‌نظمی ون‌ها در تردد مسیر، مردم از این خط استقبال نمی‌کردند. گاهی مردم حدود یک ساعت معطل می‌ماندند. اگر تردد ون‌ها در این خط منظم و با فاصله زمانی کمتر باشد اهالی این محله‌ها اعتماد می‌کنند.
یک شهروند
پاسخ روابط عمومی شهرداری قم: با تشکر از پیگیری شهروند به استحضار می‌رساند دو مسیر بلوار مسلم و بلوار بهشت در حال حاضر مسافر چندانی نداشته و ایجاد ایستگاه تاکسی فقط برای مسیرهای موصوف امکان‌پذیر نیست. در هر صورت امیدواریم در آینده نزدیک نسبت به تکمیل ظرفیت خودرویی (تاکسی‌های ون) و پوشش خطوط بدون تاکسی اقدام شود. لازم به ذکر است در حال حاضر این سازمان نسبت به پوشش مسیرهای اصلی شهر و پردیسان (شامل میدان شهرداری، بلوار امام علی(ع)، خیابان اقلیمی، اشراق، البرز، مسکن مهر و هزاره‌ها) با ظرفیت 200 دستگاه تاکسی ون و سواری در حال سرویس‌دهی به اهالی شهر و شهرک پردیسان هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code