موضوعات
قم

صدای همشهری

نویسنده:
ستون صدای همشهری برای بازتاب دادن مشكلات شما شهروندان قمی است. مواردی منعكس می‌شوند تا مسئولان آنها را بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند. برای گفتن مشکلات خود با شماره 88932308-021 یا 37745047-025 تماس بگیرید.
1396/07/26
درخواست مساعدت از شهردار و شورای شهر
تعداد زیادی از نیروهای شهرداری قم شرکتی هستند اما مزایای نیروهای قراردادی شامل این نیروها نمی‌شود. مثل بیمه تکمیلی و کارت طلایی، سبد کالا، بن سفر، بن خرید، خرید اقساطی و... یا اگر مزایایی به این نیروها تعلق گیرد مبالغ آن اختلاف زیادی با نیروهای قراردادی دارد.
نیروهای شرکتی حتی اگر سواد و تجربه بالایی داشته باشند نمی‌توانند پست مدیریتی بگیرند. این مسائل موجب برهم زدن آرامش نیروها و بی‌انگیزگی در کار شده است. اخیرا مطرح شده که قرار است آزمونی برگزار شود اما در این آزمون، نیروهای زیر ۳ سال سابقه نمی‌توانند شرکت کنند. این نیروها از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر درخواست دارند نسبت به تبدیل وضعیت و افزایش مزایای نیروهای شرکتی توجه ویژه داشته باشند.
تعدادی از نیروهای شرکتی
پاسخ روابط عمومی شهرداری قم: با تشکر از پیگیری شهروند به استحضار می‌رساند شهرداری‌ها، از جمله شهرداری قم، به دلیل ملاحظات و مجوزات قانونی در ادوار مختلف دارای تنوع استخدامی بوده، که تعداد آن در شهرداری قم به 7 مورد می‌رسد که کارکنان شرکتی نیز همانند سایر کارکنان شهرداری در چارچوب ضوابط و مقررات نوع استخدام مربوطه مشغول به کار هستند. این استخدام به لحاظ قوانین حاکم بر آن‌ها از لحاظ حقوق و مزایا، ارتقا، بازنشستگی و... متفاوت هستند و تغییر در نوع استخدام کارکنان نیازمند مجوز از مراجع ذی‌صلاح (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و...) است. این در حالی است که با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به عنوان متولی اصلی شهرداری‌ها در حوزه اداری و استخدامی، ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروی انسانی شهرداری‌ها برای کاهش تنوع استخدامی و بهبود وضعیت نیروی انسانی شهرداری‌ها در دست اقدام است.

  نبود سطل زباله در بلوار
خیابان ۱۶ متری آیت‌الله مدنی، واقع در بلوار نواب صفوی، سطل زباله ندارد. مردم هر شب زباله‌ها را ابتدای کوچه‌ها تلنبار می‌کنند و بوی بد زباله آزاردهنده است. گربه‌ها هم پلاستیک‌ها را پاره می‌کنند و زباله‌ها در کوچه‌ها و خیابان‌ها پخش می‌شود. درخواست می‌شود سطل‌های بزرگ در ابتدای کوچه‌ها قرار داده شود.
یکی از اهالی محل
پاسخ روابط عمومی شهرداری قم: با تشکر از پیگیری شهروند به استحضار می‌رساند مخازن فان مورد تقاضا فقط برای استفاده کارگران پاکبان است و برای جمع‌آوری خاکروبه و لجن داخل نهرها تعبیه شده است و انتقال پسماند خانگی از مقابل خانه‌های شهروندان انجام می‌پذیرد و نیازی به انتقال به ابتدای کوچه‌ها نیست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code