موضوعات
قم

صدای همشهری

نویسنده:
ستون صدای همشهری برای بازتاب دادن مشكلات شما شهروندان قمی است. مواردی منعكس می‌شوند تا مسئولان آنها را بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند. برای گفتن مشکلات خود با شماره 88932308-021 یا 37745047-025 تماس بگیرید.
1396/06/13
گلایه آهن‌فروشان
با وجود این که از همه آهن‌فروش‌ها هزینه ساخت شهرک صنوف را دریافت کرده‌اند، این شهرک هنوز کامل نشده است. در چند روز گذشته به آهن‌فروشان اخطار دادند که در شهرک صنوف مستقر شوند در صورتی که این شهرک تکمیل نیست.
یک شهروند
پاسخ روابط عمومی شهرداری قم: با تشکر از پیگیری شهروند به استحضار می‌رساند شهرداری هیچ‌گونه هزینه‌ای برای ساخت شهرک از اعضا دریافت نکرده و طبق بند یک از ماده 3 قرارداد فی‌مابین هزینه‌های ساخت و زیرساخت به عهده مالکان است که این مهم توسط هیأت امنای انتخابی توسط مالکان انجام شده است. لازم به ذکر است عملیات ساخت واحدهای سایت آهن‌فروشان شهرک صنوف به اتمام رسیده و در مرحله انجام نازک‌کاری و در و نماست و شهرداری به ساخت شبکه گاز، برق و آب، آسفالت و جدول‌گذاری و ورودی شهرک اقدام کرده و بیش از 5 هزار مترمربع فضای سبز ایجاد کرده است. با توجه به واگذاری قطعات به مالکان در سال 91 و مهلت 6 ماه برای ساخت و بهره‌برداری قطعات (طبق بند 5 ماده 3 در قرارداد فی‌مابین) تاکنون هیچ یک از مالکان اقدام به بهره‌برداری نکرده‌اند که طبق اخطار کتبی به تمامی مالکان متذکر شد که هرچه سریع‌تر نسبت به راه‌اندازی واحدهای خود اقدام کنند.

سهم مردم قم از باغ بزرگ سالاریه
ممکن است دانشگاهی که می‌خواهد در پارک سالاریه شعبه‌ای ایجاد کند کمترین قطع درخت را در جریان ساخت‌وساز داشته باشد و حتی بعدها درخت بیشتری در این محوطه بکارد اما یک سؤال جدی وجود دارد. یک باغ بزرگ 70 هکتاری را بین نهادها تقسیم کردند و درختان بخش زیادی از آن خشک شده و کلی ساختمان ایجاد کردند. این وسط یک 4 هکتار سهم مردم قم نیست؟!
یک شهروند
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code