موضوعات
قم

دستگاه قضایی نیازمند قاضی و وکلای انقلابی است

نویسنده:
دادستان کل کشور گفت: دستگاه قضایی نیازمند قاضی انقلابی است، در عرصه وکالت اعم از کانون وکلا، مرکز مشاوران و وکلا نیز به شدت نیازمند انسان‌های بسیجی و معتقد به مبانی انقلاب هستیم...
1396/06/22
دادستان کل کشور گفت: دستگاه قضایی نیازمند قاضی انقلابی است، در عرصه وکالت اعم از کانون وکلا، مرکز مشاوران و وکلا نیز به شدت نیازمند انسان‌های بسیجی و معتقد به مبانی انقلاب هستیم.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» در دوره مقدماتی حقوقدان در طراز انقلاب اسلامی در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم افزود: کمبود قضات و وکلای انقلابی را با همه وجودم احساس می‌کنم.
وی با اشاره به 10 هزار قاضی که امروز در دستگاه قضایی مشغول خدمت هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب در ملاقاتی به مناسبت هفته قوه قضائیه، توصیه‌ها و رهمنودهایی داشتند که یک جمله آن برای ما حجت است، این که امروز دستگاه قضایی باید صد درصد انقلابی باشد.
حجت‌الاسلام منتظری اظهار کرد: رهبرمعظم انقلاب در آن دیدار 5 تا 6 شاخص را مطرح کردند و ما وقتی امروز این شاخص‌ها را می‌سنجیم، فاصله‌ها زیاد است. سازمان بسیج حقوقدانان باید زودتر از حالا، چنین فعالیت‌هایی را آغاز می‌کرد.
دادستان کل کشور بیان کرد: خمیرمایه کار حقوقی عدالت است و کسانی که ظرفیت اجرای عدالت را ندارد نباید وارد این عرصه شوند.
دوره مقدماتی حقوقدان در طراز انقلاب اسلامی با حضور 180 نفر از دانشجویان سراسر کشور به مدت یک هفته در قم ادامه دارد.

 قم به ۷ هزار پارکینگ خودرو نیاز دارد
معاون امور زیربنایی شهردار قم گفت: این شهر به ۷ هزار پارکینگ خودرو نیاز دارد.
به گزارش مهر، «علیرضا قاری‌قرآن» در جلسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به وجود ۵ هزار پارکینگ در شهر قم اظهار کرد: 2 هزار پارکینگ زائر و 2 هزار پارکینگ در صحن شرقی تعبیه شده که پارکینگ صحن شرقی بدون کیفیت است.
وی افزود: همچنین هزار واحد پارکینگ در دیگر نقاط شهر داریم که آن‌ها هم مانند صحن شرقی حرم مطهر فضاهای روباز و بدون کیفیت هستند.
معاون امور زیربنایی شهردار قم با اشاره به جایابی نقاط مناسب باری پارکینگ گفت: ایجاد پارکینگ در هسته مرکزی شهر مغایر با این که هسته مرکزی نباید حمل و نقل شخصی وجود داشته باشد، نیست؛ چراکه مراکزی داریم در هسته مرکزی شهر که در هر صورت نیاز به پارکینگ دارند.
وی با اشاره به این که در بودجه سالانه شهرداری این پارکینگ‌ها دیده شده و مورد تصویب قرار گرفته است، اضافه کرد: در حال حاضر شهردار منطقه 7 برای ساخت یک پارکینگ در خیابان دورشهر بر اساس بودجه و مطالعات مشاور پیش می‌رود.
معاون امور زیربنایی شهردار قم با اشاره به نگرانی‌های اعضای شورای شهر قم درباره اجرایی نبودن ساخت پارکینگ در آن منطقه گفت: اگر شهرداری منطقه بتواند تملک کند اجرایی شدن آن پیچیده نیست.

 بهره‌برداری از ۱۰۶ پروژه فنی در صداوسیما
در مراسمی با حضور معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما و مسئولان قم، ۱۰۶ پروژه فنی، عمرانی و برنامه‌سازی صداوسیمای مرکز قم به بهره‌برداری رسید.
به گزارش مهر، معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما در این مراسم در سخنانی با تأکید بر این که قم باید در زمینه موسیقی آیینی و دینی الگو باشد، اظهار کرد: شهرهایی مانند قم می‌توانند در این زمینه الگوسازی و استاندارد‌سازی کنند.
«علی دارابی»، قم را خاستگاه انقلاب دانست و بیان کرد: قم ظرفیت‌های زیادی دارد که باید مورد توجه باشد و امیدواریم در بخش انیمیشن و پویانمایی هم موفق عمل کند.
استودیو شهید آیت‌الله سعیدی، فاز نخست ساختمان جدید تولید صداوسیمای قم با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان، پروژه ۱۸ ایستگاه فرستنده پرقدرت FM با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از جمله مهم‌ترین پروژه‌هایی بودند که به بهره‌برداری رسیدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code