موضوعات
قم

حضور تیم هندبال هدف‌پویان در لیگ برتر قطعی شد

نویسنده:
مدیر رسانه‌ای تیم هندبال هدف‌پویان قم گفت: این تیم از کناره‌گیری از لیگ برتر منصرف شده و در سال جاری نیز با وجود مشکلات زیاد در رقابت‌های لیگ برتر حضور خواهد داشت...
1396/07/18
مدیر رسانه‌ای تیم هندبال هدف‌پویان قم گفت: این تیم از کناره‌گیری از لیگ برتر منصرف شده و در سال جاری نیز با وجود مشکلات زیاد در رقابت‌های لیگ برتر حضور خواهد داشت.
«حامد اسماعیلی» در گفت‌وگو با ایرنا اضافه کرد: 2 بازیکن ملی‌پوش این تیم نیز با تیم‌های استان‌های دیگر مذاکره کردند و به توافق رسیدند و در صورتی که نتوانیم مبلغ مورد نیاز آن‌ها را تأمین کنیم، از تیم جدا می‌شوند.
وی با اشاره به وضعیت سرمربی این تیم گفت: سرمربی تیم نیز به زودی از سوی باشگاه انتخاب خواهد شد و مشخص نیست زهرا احمدی‌نیا امسال سرمربی این تیم باشد یا خیر.
همچنین باشگاه هدف‌پویان قم امروز در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد: هدف‌پویان در 2 سال اخیر به سختی و با حداقل اعتبار و بدون حامی مالی در لیگ برتر کشور حاضر بوده و با ایثار عوامل خود توانسته در لیگ برتر حضوری آبرومند داشته باشد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: با وجود این ما برای حضور در فصل جدید لیگ برتر با مشکلات جدی مالی درباره حفظ بازیکنان تأثیرگذار خود و تقویت تیم مواجه بوده‌ایم. بر این اساس حفظ بازیکنان ملی‌پوش ما بدون این که دستمزدی به آن‌ها پرداخت شود مقدور نبوده و بدیهی است جذب بازیکنان جدید نیازمند بودجه‌ای اندک، اما در حال حاضر کمیاب و غیرقابل دسترس است.
اطلاعیه حاکی است: باشگاه هدف‌پویان با توجه به مشکلات مالی از یک‌سو و تأکید اداره ورزش و جوانان قم بر ادامه فعالیت در لیگ برتر - به هر نحو و با هر شرایط مالی - بازیکنان ملی‌پوش این تیم هدف‌پویان را ترک می‌کنند و هدف‌پویان پروژه جذب بازیکنان جدید را تعلیق کرده و با باقی‌مانده نفرات و منتخبی از بازیکنان تیم جوانان خود در لیگ برتر حضور خواهد یافت.
در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شرایط کنونی، جدایی بازیکنان و ناتوانی در جذب بازیکن، هدف‌پویان بدون توجه به هر نتیجه‌ای وارد لیگ برتر خواهد شد و حضور در لیگ برتر و کسب تجربه بازیکنان جوان، هدف این تیم است و نه کسب نتیجه.
تیم هندبال هدف‌پویان بانوان قم سال گذشته مقام چهارم لیگ برتر کشور را کسب کرده بود. مسابقه‌ها از 27 مهر آغاز خواهد شد.

برگزاری کارگاه آموزشی تمرین‌های پیشرفته والیبال
رئیس هیأت والیبال استان قم گفت: کارگاه آموزشی تمرین‌های پیشرفته والیبال به صورت تئوری و عملی با حضور استاد جواد مهرگان از مربیان تیم ملی والیبال ایران و مدرس فدراسیون در قم برگزار شد.
«سیدابوالفضل احمدی» در گفت‌وگو با ایرنا اضافه کرد: در این کارگاه که برای ارتقای سطح علمی و فنی مربیان استان قم برگزار شد، 30 نفر از مربیان با آخرین فنون پیشرفته والیبال آشنا شدند. وی ادامه داد: در این کلاس، مهندسی تمرین‌های پیشرفته، ابزار پیشرفته مربی‌گری، تمرین‌های پیشرفته دریافت سرویس و حمله، تمرین‌های پیشرفته دفاع رو تیر و تمرین‌های توپ‌گیری آموزش داده شد.
احمدی بیان کرد: برای شرکت‌کنندگان در این کارگاه، امتیاز آموزشی جهت ارتقا در نظر گرفته شده و در پایان نیز از سوی فدراسیون و هیأت والیبال قم گواهی شرکت در کارگاه ارائه شده است.
وی اضافه کرد: مربیان والیبال به مربیان بین‌المللی درجه یک، دو و سه، ملی و استانی تقسیم می‌شوند که ما 6 مربی والیبال بین‌المللی درجه دو در قم داریم و تعداد جالب توجهی نیز مربی در سطح ملی و استانی فعالیت دارند.
رئیس هیأت والیبال استان قم از برگزاری کلاس‌های داوری درجه 3 در آذر، درجه ۲ در بهمن و ملی در دی امسال زیر نظر فدراسیون والیبال در قم خبر داد.
وی ادامه داد: هم‌اکنون آمار ورزشکاران عضو هیأت والیبال قم به بیش از 3 هزار نفر در بخش مردان و زنان رسیده به همین دلیل باید برای تربیت مربی نیز تلاش کنیم.
احمدی با اشاره به حضور والیبال قم در مسابقه‌های کشوری گفت: تیم نادرشیمی والیبال قم در بخش بانوان و تیم کریمه نیز در بخش مردان در لیگ دسته یک والیبال باشگاه‌های کشور حضور دارند. وی گفت: در لیگ‌های استانی نیز 8 تیم از جوانان و 12 تیم از نوجوانان استان حضور دارند که از هفته آینده مسابقه‌ها آغاز می‌شود.

معرفی کادر فنی تیم بسکتبال نادرشیمی قم در لیگ برتر کشور
مدیرعامل باشگاه نادرشیمی قم از معرفی کادر فنی تیم بسکتبال نادرشیمی بانوان قم در لیگ برتر بسکتبال کشور خبر داد و گفت: نسرین فدایی (سرمربی)، فاطمه ضرغام (مدیر فنی)، مریم نظری (مربی بدنساز)، نسیبه نظری (سرپرست) و نگار موسوی (آنالیزور تیم) معرفی شدند.  «محسن نادری» در گفت‌وگو با ایرنا اضافه کرد: مسابقه‌های لیگ برتر بسکتبال از 19 مهر سال جاری آغاز می‌شود و تیم قم در هفته اول با سمای تهران و پاسارگاد مشهد و هفته دوم با تیم‌های بال شیراز و حسینی تهران بازی دارد.
وی ادامه داد: تیم بسکتبال نادرشیمی قم به دلیل بازیکنان و کادر فنی خوب، برای حضوری قدرتمند در لیگ برتر آمادگی کامل دارد.
نادری گفت: با توجه به این که برای نخستین بار تیم بانوان قم در لیگ برتر بسکتبال کشور حضور دارد نیازمند حمایت مردم، تماشاگران و مسئولان هستیم.
وی ادامه داد: 60 درصد بازیکنان را از شهر قم و 5 بازیکن دیگر نیز از استان‌های تهران، همدان، زنجان و اصفهان به خدمت گرفته‌ایم و 2 سهمیه نیز برای جذب بازیکنان خارجی خالی گذاشته‌ایم.
نادری از حمایت‌های مدیرکل و معاونان اداره کل ورزش و جوانان استان قم تقدیر و ابراز امیدوار کرد که تیم بانوان قم در لیگ بسکتبال کشور بتواند به کسب عنوان قهرمانی نائل آید.
تیم بسکتبال بانوان نادرشیمی قم تاکنون در لیگ دسته یک کشوری حضور داشت و امسال نخستین شانس خود را در لیگ برتر امتحان خواهد کرد.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code