موضوعات
قم

2338 کلاس مدارس ابتدایی قفسه کتابخانه ندارد

نویسنده:
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش قم گفت: 2338 کلاس مدرسه ابتدایی بدون قفسه کتابخانه و 10 مدرسه متوسطه نیز بدون کتابخانه عمومی است...
1396/09/08
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش قم گفت: 2338 کلاس مدرسه ابتدایی بدون قفسه کتابخانه و 10 مدرسه متوسطه نیز بدون کتابخانه عمومی است.
«ناصر حمزه‌ای» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: 3883 کلاس در قالب 450 مدرسه ابتدایی وجود دارد که از این تعداد 1545 کلاس قفسه کتابی دارند.
وی اضافه کرد: امسال تلاش می‌کنیم 50 درصد از کمبود قفسه کتابخانه مدارس ابتدایی و سال آینده نیز 50 درصد باقی مانده تأمین شود.
حمزه‌ای با بیان این که مدارس بدون قفسه کتابخانه دارای کتابخانه عمومی هستند، اظهار کرد: به نسبت هر دانش‌آموز ابتدایی 9 جلد کتاب در قفسه کتابخانه کلاس‌ها وجود دارد که امیدواریم امسال به 12 جلد کتاب افزایش یابد.
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش قم بیان کرد: 10 مدرسه شامل 6 مدرسه متوسطه اول و 4 مدرسه متوسطه دوم بدون کتابخانه است؛ امسال برای این مدرسه که معمولا تازه‌تأسیس هستند، کتابخانه دایر می‌شود.
به گفته وی در مدارس متوسطه به ازای هر دانش‌آموز 5 جلد کتاب وجود دارد و تلاش می‌شود این تعداد به 8 جلد افزایش یابد.
حمزه‌ای گفت: آموزش و پرورش ردیف اعتباری خاصی برای تجهیز کتابخانه مدارس ندارد و کتاب‌ها یا از طرف مدرسه یا از طرف آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی اهدا می‌شود.
وی افزود: سال گذشته از سوی کتابخانه ملی 500 میلیون ریال، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 500 میلیون ریال و آموزش و پرورش نیز 400 میلیون ریال برای مدارس استان کتاب خریده شد.
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش قم اضافه کرد: امسال نیز کتاب به ارزش همین مبلغ از سوی این 3 نهاد به کتابخانه‌های مدارس اهدا می‌شود.
حمزه‌ای به برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب در نیمه دوم آذر اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود و 20 درصد از سوی این اداره کل و 20 درصد نیز از سوی ناشران به دانش‌آموزان تخفیف داده می‌شود.
وی افزود: شهرداری نیز 20 درصد تخفیف ارائه می‌دهد و در کل کتاب‌ها با 60 تا 70 درصد تخفیف به دانش‌آموزان و مدیران مدارس فروخته می‌شود تا بخشی از کمبود کتاب مدارس جبران شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code