موضوعات
قم

ثبت سالگرد وفات امامزاده موسی‌مبرقع(ع) در تقویم رسمی کشور

نویسنده:
اعضای شورای فرهنگ عمومی نام‌گذاری 22 ربیع‌الثانی، مصادف با سالگرد وفات امامزاده موسی‌مبرقع(ع)، را برای پیگیری ثبت در تقویم رسمی جمهوری اسلامی به نام بزرگداشت این امامزاده عظیم‌الشأن به تصویب رساندند....
1396/09/05
اعضای شورای فرهنگ عمومی نام‌گذاری 22 ربیع‌الثانی، مصادف با سالگرد وفات امامزاده موسی‌مبرقع(ع)، را برای پیگیری ثبت در تقویم رسمی جمهوری اسلامی به نام بزرگداشت این امامزاده عظیم‌الشأن به تصویب رساندند.
به گزارش ایرنا، در یکصدوشصت‌ودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم که با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد، با توجه به اهمیت جایگاه امامزاده موسی‌مبرقع(ع) و ضرورت معرفی آن بزرگوار به مردم، پیگیری برای ثبت در تقویم رسمی کشور به تصویب اعضای شورای فرهنگ عمومی قم رسید.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این جلسه با اشاره به جایگاه امامزاده موسی‌مبرقع(ع) گفت: این امامزاده عظیم‌الشأن فرزند بلافصل امام جواد(ع) و از جمله امامزادگانی است که مورد عنایت ویژه علما و بزرگان بوده است ولی آن بزرگوار در سطح کشور شناخته شده نیست که باید برنامه‌ریزی لازم برای معرفی ایشان در استان و کشور انجام شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین «علی محمدی» افزود: زائران خارجی امامزاده موسی‌مبرقع(ع) را می‌شناسند و باید این بقاع و امامزادگان را به مردم بیشتر معرفی کنیم.
وی ادامه داد: همان‌طور که برای حضرت شاهچراغ(ع) روزی در تقویم رسمی کشور برای تبلیغ و ابراز ارادت به این امامزاده عظیم‌الشأن نا‌م‌گذاری شده است، روزی نیز برای امامزاده موسی‌مبرقع(ع) باید به ثبت برسد.
حجت‌الاسلام محمدی در ادامه با اشاره به نقش فرهنگی بقاع متبرکه در کشور گفت: سالانه 50 میلیون نفربار زائر در بقاع متبرکه سراسر کشور حضور می‌یابند که نشان از ظرفیت‌های عظیم معنوی این بقاع است.
وی ادامه داد: خدمت فرهنگی، تبلیغی، مادی و عمرانی بقاع متبرک از جمله وظایفی است که باید برای ترویج فرهنگ زیارت و ترویج سبک زندگی اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

فراخوان تولید محتوا در فضای مجازی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز در این جلسه با اشاره به فراخوان تولید محتوا با موضوع آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی گفت: با تصویب کارگروه ساماندهی محتوای فضای مجازی استان این فراخوانی در 20 قالب مختلف از جمله انیمیشین، فیلم کوتاه، داستان کوتاه، موشن گرافی و اینفوگرافیک به زودی اعلام می‌شود.
«سیدموسی حسینی‌کاشانی» با بیان این که این اداره کل آمادگی خرید محتواهای فضای مجازی را دارد، افزود: برای تشویق هنرمندان، یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای خرید محتواهای تولیدشده و مورد تأیید کارگروه ساماندهی فضای مجازی قم در نظر گرفته شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code