موضوعات
قم

تکمیل سیستم روشنایی محور سلفچگان به راهجرد

نویسنده:
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم از اجرای سیستم روشنایی محور سلفچگان - راهجرد خبر داد...
1396/08/30
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم از اجرای سیستم روشنایی محور سلفچگان - راهجرد خبر داد.
به گزارش مهر، « اکبر سلیمیان» افزود: برای تأمین ایمنی حداکثری و کاهش حوادث جاده‌ای، اجرای سیستم روشنایی در محور سلفچگان – راهجرد با هزینه‌ای بیش از ۳۰ میلیارد ریال عملیاتی شد.
وی اضافه كرد: عملیات اجرایی این طرح در ۳۳ کیلومتر از محور سلفچگان - راهجرد و بالعکس، از دهه دوم آبان امسال آغاز شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم در ادامه توضیح داد: در قالب اجرای این طرح، ۱۷ کیلومتر از محور سلفچگان - راهجرد (مسیر رفت) و ۱۴ کیلومتر از همین محور (مسیر برگشت) و همچنین 2 کیلومتر از رمپ و لوپ‌های آزادراه سلفچگان - ساوه، دارای سیستم روشنایی می‌شوند.
وی در مورد مشخصات فنی این پروژه نیز اظهار كرد: برای اجرای این طرح در ۲۵ کیلومتر از مسیر، پایه‌های روشنایی نصب شده و بیش از ۲۳ کیلومتر کابل‌کشی انجام گرفته است.
سلیمیان در ادامه ساخت 7 کیلومتر شبکه فشار متوسط تغذیه که در مسیر پروژه در حال اجراست را به‌عنوان بخشی دیگر از مشخصات فنی طرح اشاره کرد و افزود: برای اجرای پست فشار متوسط تغذیه، نیاز به ۲۶ دستگاه ترانس است که تاکنون نسبت به تهیه و ساخت 7 دستگاه از آن اقدام شده است.
وی هزینه اجرایی این پروژه را بیش از ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت مسیر و ترافیک غالباً سنگین آن، اهتمام جدی بر اجرا و تکمیل طرح تا پایان سال جاری وجود دارد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم اظهاركرد: در طول مسیر پروژه بیش از ۶۰۰ پایه روشنایی نصب می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code