موضوعات
قم

تولید سالانه 51 هزار تن گوشت قرمز

نویسنده:
مدیرکل دامپزشکی استان قم گفت: میزان تولید گوشت قرمز در استان سالانه 51 هزار تن است و دامداری‌های قم اشتغال خوبی را به وجود آورده‌اند...
1396/07/18
مدیرکل دامپزشکی استان قم گفت: میزان تولید گوشت قرمز در استان سالانه 51 هزار تن است و دامداری‌های قم اشتغال خوبی را به وجود آورده‌اند.
«محمدمهدی رفیعی» در گفت‌وگو با فارس با اشاره به لزوم برخورد با پرنده‌فروشان دوره‌گرد در استان قم اظهار کرد: برخورد با این پرنده‌فروشان در کاهش شیوع بیماری‌ها مؤثر است و باید شهرداری به نقش خود در این مورد عمل کند. دامپزشکی استان قم قرنطینه‌ای را به صورت شبانه‌روزی فعال کرده است تا کار کنترل را در استان انجام دهد.
وی ادامه داد: ظرفیت دام سبک در استان قم 500 هزار رأس است؛ همچنین در استان 117 هزار رأس دام سنگین همچون گاو و گوساله داریم. میزان تولید گوشت قرمز در استان قم سالانه 51 هزار تن است و دامداری‌های استان اشتغال خوبی را به وجود آورده‌اند.
مدیرکل دامپزشکی استان قم افزود: تنها واکسیناسیون جلوی شیوع بیماری‌ها را در بین دام‌ها نمی‌گیرد و باید دامداران و مرغداران استان قم به نکات بهداشتی توجه کنند تا بیماری‌ها در دامداری‌ها و مرغداری‌ها شیوع پیدا نکند.
رفیعی با اشاره به تعرفه واکسیناسیون دام در استان قم اظهار کرد: تعرفه واکسیناسیون دام‌ در استان مشخص است و هرگونه اخذ وجه بالاتر از قیمت مصوب، خلاف قانون است و در صورت تخلف برخورد خواهیم کرد.
وی ادامه داد: 22 میلیارد تومان خسارت شیوع بیماری تب‌برفکی در استان قم بوده، البته این رقم اولیه و غیرنهایی است.
 ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code