موضوعات
قم

تولد 8366 نوزاد در قم

نویسنده:
مدیرعامل ثبت احوال استان قم با بیان این که 8366 جلد از شناسنامه‌های صادرشده برای متولدان سال 96 است، گفت: در میان آمار متولدان 2 مورد 4 قلو، 7 مورد 3 قلو و 124 مورد دوقلو داشتیم...
1396/05/22
مدیرعامل ثبت احوال استان قم با بیان این که 8366 جلد از شناسنامه‌های صادرشده برای متولدان سال 96 است، گفت: در میان آمار متولدان 2 مورد 4 قلو، 7 مورد 3 قلو و 124 مورد دوقلو داشتیم.
«خلیل مرادی» در گفت‌وگو با فارس با اشاره به این که در 4 ماه نخستین سال 96 آمار کل شناسنامه‌‌های صادرشده و المثنی 23 هزار مجلد است، اظهار کرد: همچنین در این مدت 1981 نفر نیز فوت کردند.
وی افزود: 5 اسم پسری که بیشترین انتخاب را در سال 96 داشتند عبارت‌اند از علی، امیرعلی، محمدحسین، امیرعباس و امیرحسین و همچنین نام‌های فاطمه، زهرا، زینب، حلما و ریحانه پنج اسم دختری است که در سال گذشته بیشتر انتخاب شده است.
مرادی با اشاره به این که در سال جدید 2946 ازدواج به ثبت رسیده است، بیان کرد: آمار طلاق نیز در 4 ماه اول سال جاری 999 مورد است.

آغاز به کار دومین دوره مدارس تابستانی سلامت و دین
دومین دوره مدارس تابستانی سلامت و دین با رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم آغاز به کار کرد. به گزارش فارس، مدارس دین و سلامت در مرداد و شهریور و در فصل تابستان فعالیت می‌کنند که مباحثی از جمله فلسفه پزشکی، علوم قرآن و حدیث در سلامت و اخلاق پزشکی به دانشجویان تدریس می‌شود.
3 مدرسه تابستانی به همت دانشکده سلامت و دین دانشگاه علوم پزشکی در قم برگزار می‌شود که در هر دوره 30 دانشجو به فراگیری موضوع‌های یادشده می‌پردازند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه گفت: اسلام در مورد سلامت، موضوع‌های گسترده‌ای را بیان کرده که باید این مسائل بیان و بررسی شوند. «ابوالفضل ایرانی‌خواه» بیان کرد: جای مطرح شدن این مباحث در شهر مقدس قم، به عنوان ‌ام‌القرای جهان تشیع و جهان شهر علوم اسلامی است که دانشجویان باید در این زمینه نقش بسزایی داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: در استان قم ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد که باید مورد استفاده قرار گیرد و دانشکده سلامت و دین که در قم راه‌اندازی شده به همین منظور بوده و باید همان‌گونه که علوم اسلامی از قم به جهان مخابره می‌شود، علوم پزشکی نیز از این شهر ظهور و بروز داشته باشد.
ایرانی‌خواه ادامه داد: همواره در زمینه گره زدن علوم دینی و پزشکی تلاش خواهیم کرد و بر این باوریم که این امر مصداق بارز و عملی وحدت میان حوزه و دانشگاه خواهد بود.
وی به اهمیت تدوین کتب پزشکی اشاره کرد و گفت: باید این دانشکده در این زمینه نیز فعالیت کند و با همه توان در زمینه سیاست‌گذاری و تدوین متون و کتب بکوشد.

افزایش فعالیت تیم گشت ویژه بانوان دادستانی قم
دادستان قم گفت: در زمینه پایدار‌سازی امنیت حاصله و نظارت مستقیم و بی‌واسطه حوزه دادستانی، فعالیت‌های تیم گشت ویژه بانوان دادستانی قم افزایش یافت. به گزارش مهر، «مهدی کاهه» اظهار کرد: تیم گشت ویژه بانوان دادستانی قم از اماکن مخصوص بانوان از جمله آتلیه‌ها، استخرها و سالن‌های ورزشی زنانه و آرایشگاه‌ها و... بازدید به عمل آورد که مدیریت هر قسمت به یکی از قضات خانم واگذار شده است. وی اضافه کرد: این تیم تاکنون در چند مرحله با همکاری اداره اماکن از بیش از ۴۵ آرایشگاه و ۱۰ استخر بازدید به عمل آورده که به هر یک از این اماکن در مورد مشکلات و تخلفات مربوطه تذکرات قانونی با تعیین مدت زمان اصلاح آن داده شده که در صورت اصلاح نکردن این امور برخورد قانونی و قضایی با آن‌ها صورت می‌گیرد.

طرح نظارت و بهبود عملکرد اماکن بهداشتی
دادستان قم همچنین اعلام کرد: یکی از حوزه‌های ضروری امنیتْ بهداشت و درمان است که حوزه دادستانی با مدیریت مستقیم معاون دادستان طرح نظارت، اصلاح و بهبود عملکرد مراکز بهداشتی و درمانی را آغاز کرد.
وی افزود: این طرح با بازدید معاون دادستان از چند بیمارستان اصلی شهر آغاز شد و به ترتیب از دیگر مراکز بهداشتی بازدید به عمل خواهد آمد.
کاهه اظهار کرد: همچنین مردم قم می‌توانند نظرها و پیشنهادها و مشکلات عمومی مربوطه را به حوزه دادستانی گزارش دهند تا برای رفع مشکلات اقدامات لازم انجام شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code