موضوعات
قم

تجهیز و توسعه فضاهای ورزشی مدارس

نویسنده:
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان قم گفت: با توجه به سیاست‌های آموزشی مبنی بر توسعه و ساخت فضای ورزشی، هدف از ساخت هنرستان تربیت بدنی، ایجاد فضای ورزشی مناسب برای پیشرفت جوانان در عرصه‌های مختلف ورزشی است...
1396/06/15
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان قم گفت: با توجه به سیاست‌های آموزشی مبنی بر توسعه و ساخت فضای ورزشی، هدف از ساخت هنرستان تربیت بدنی، ایجاد فضای ورزشی مناسب برای پیشرفت جوانان در عرصه‌های مختلف ورزشی است.
«محسن پورگلیان» در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: مجموعه تربیت بدنی شهید حیدریان دارای زیربنا به مساحت 4500 مترمربع و مجهز به سالن ورزش‌های توپی و غیرتوپی، ساختمان آموزشی و زمین چمن است. وی افزود: هزینه ساخت این هنرستان 5 میلیارد و 900 میلیون تومان است که بودجه آن از سال 89 رهبر انقلاب به استان قم تأمین شده است.
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان قم تأکید کرد: با توجه به سیاست‌های آموزشی مبنی بر توسعه و ساخت فضای ورزشی، هدف از ساخت این پروژه توسعه و ایجاد فضای ورزشی مناسب برای پیشرفت جوانان در عرصه‌های مختلف ورزشی است.
وی ادامه داد: در این مجموعه ورزشی، سالن ورزش‌های توپی برای برگزاری مسابقه‌های ملی و همچنین زمین چمن برای برگزاری مسابقه‌های فوتبال ساخته شده است.
پورگلیان اظهار کرد: در مجموعه شهید حیدریان، پیست مسابقه‌های دوومیدانی نیز ساخته شده است که تا پایان شهریور افتتاح خواهد شد.
وی عنوان کرد: هم‌زمان با افتتاح این مجموعه، مدرسه دادرس در روستای سراجه با 307 مترمربع زیربنا، مدرسه روستای دولت‌آباد با 360 مترمربع زیربنا، مدرسه امام هادی(ع) در روستای مؤمن‌آباد با 320 مترمربع زیربنا و نمازخانه مدرسه شهید قضایی با 220مترمربع زیربنا به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان قم افزود: مجموع هزینه پروژه‌های روستایی 7 میلیارد تومان است که این بودجه از بخش خصوصی و به وسیله خیران تأمین شده است. وی ادامه داد: در زمینه تجهیز و نوسازی مدارس، پروژه‌هایی از قبیل آسفالت‌سازی و استاندارد‌سازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس نیز به بهره‌برداری رسیده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code