موضوعات
قم

تجهیز اتوبوس‌های جدید به رمپ معلولان در قم

نویسنده:
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار قم گفت: اتوبوس‌های جدیدی که به ناوگان حمل‌و‌نقل شهری اضافه می‌شوند به رمپ ویژه معلولان مجهز هستند...
1396/09/04
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار قم گفت: اتوبوس‌های جدیدی که به ناوگان حمل‌و‌نقل شهری اضافه می‌شوند به رمپ ویژه معلولان مجهز هستند. به گزارش فارس «عباس ذاکریان» در شانزدهمین نشست شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار کرد: برای این افراد ون‌های مشخصی نیز در نظر گرفته شده که از شرایط مورد نیاز برای استفاده معلولان برخوردار است.
وی اضافه کرد: موتوسیکلت‌ها یک معضل جدی هستند که در شهر مقدس قم تعداد معلولان را افزایش می‌دهند به همین علت باید برای آن‌ها تدبیری جدی اندیشیده شود.
همچنین نائب‌رئیس شورای اسلامی با اشاره به این که اعتیاد یکی از آسیب‌های اصلی اجتماعی در شهر مقدس قم است، اضافه کرد: در کنار این آسیب اجتماعی، مردم شهر قم با مشکلات مختلفی نیز روبه‌رو می‌شوند به همین علت باید به دنبال رفع مشکل اعتیاد باشیم.
«حسن بختیاری» با تأکید بر این که مجموعه‌های مختلف برای رفع آسیب‌های اجتماعی باید در کنار یکدیگر قرار گیرند، گفت: امیدواریم در دوره جدید شورای اسلامی شهر قم بتوانیم با تصمیم‌های درست برنامه‌ریزی‌هایی را دنبال کنیم که آمار آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد.

ورود 20 دستگاه اتوبوس جدید
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از ورود 20 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان درون‌شهری قم خبر داد.
«حسین مؤمنی‌موحد» با بیان این که اکنون 258 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و 50 دستگاه اتوبوس ملکی در خطوط داخل شهر فعال هستند، اظهار کرد: برخی از این اتوبوس‌ها به عنوان سرویس‌های ادارات و نهادها خدمات‌رسانی می‌کنند.
وی اضافه کرد: تاکنون 20 دستگاه اتوبوس جدید وارد چرخه حمل‌ونقل عمومی شده و 20 دستگاه اتوبوس دیگر تا 15 آذر وارد می‌شود. این دستگاه‌ها در خطوط دارای تقاضای سفر بیشتر مانند پردیسان، پارک‌سوار و... فعالیت دارند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم عنوان کرد: خطوط جدید باید در کمیته خطوط تعریف و ابلاغ شود ولی تاکنون ابلاغی در این زمینه صورت نگرفته است.
وی با بیان این که قیمت هر دستگاه اتوبوس 488 میلیون تومان است، گفت: رقم کل قرارداد برای 40 دستگاه اتوبوس 19 میلیارد و 520 میلیون تومان است که 25 درصد افزایش قرارداد به میزان 5 میلیارد تومان برای 10 دستگاه اتوبوس جدید پیش‌بینی شده است که تا پایان سال اضافه می‌شود.
مؤمنی ادامه داد: 4 میلیارد تومان از اعتبارات سفر رهبری و باقی‌مانده به مبلغ حدود 20 میلیارد تومان از اعتبارات شهرداری تأمین شده است.
وی با بیان این که بازسازی اتوبوس‌ها در دستور کار سازمان اتوبوسرانی است، بیان کرد: فراخوانی امسال برای 120 دستگاه اتوبوس ملکی متوقف در پارکینگ داده شده و شرکت‌هایی که توانایی دارند مراجعه و اتوبوس‌ها را بازدید می‌کنند و پس از برگزاری مناقصه، عقد قرارداد صورت می‌گیرد تا اتوبوس‌ها بازسازی و تحویل داده شود.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم در زمینه میزان توقف اتوبوس‌ها در ایستگاه‌ها گفت: میزان توقف اتوبوس‌ها از طریق سامانه AVI رصد و کنترل می‌شود و اتوبوس‌هایی که در ابتدا، انتها و طول مسیر توقف زیادی دارند از طریق سامانه پیامکی به آن‌ها تذکر داده می‌شود چنانچه رعایت نکنند در کمیته انضباطی درباره برخورد با آن‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code