موضوعات
قم

بافت فرسوده قم۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار گرفت

نویسنده:
مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم حضرت معصومه(س) از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های مختلف در حوزه بافت فرسوده قم خبر داد...
1396/06/15
مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم حضرت معصومه(س) از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های مختلف در حوزه بافت فرسوده قم خبر داد.
به گزارش مهر، «علیرضا خاکی» با بیان این که بررسی وضعیت بافت فرسوده و تاریخی و تکمیل پروژه‌های اطراف حرم کریمه اهل‌بیت(ع) به عنوان دو اولویت اصلی توسط این سازمان پیگیری خواهد شد، اظهار کرد: بافت فرسوده شهری حوزه جداناپذیر از اطراف حرم مطهر است؛ به همین سبب ساماندهی بافت فرسوده، با ساماندهی پیرامون حرم مطهر ارتباط مستقیم دارد.
وی اضافه کرد: برای پروژه‌های مختلف در حوزه بافت فرسوده ۱۰ میلیارد تومان توسط شهرداری قم پیش‌بینی شده است که بخش جالب توجهی از این اعتبار به محور تاریخی حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا محله چهل اختران اختصاص دارد.
مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) با تأکید بر این که این سازمان در زمینه ساماندهی بافت فرسوده رویکرد بهسازی را به صورت جدی دنبال می‌کند، بیان کرد: در زمینه رسیدن به این هدف نباید فقط به اعتبارات شهری تکیه داشته باشیم.
خاکی با بیان این که 8 میلیارد تومان از منابع دولتی برای پروژه‌های بافت شهر قم در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: برای هزینه‌کرد 3 میلیارد تومان این اعتبار، طرح‌ها و پروژه‌های دولتی بر عهده سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) گذاشته است.
وی اظهار کرد: برای انجام کف‌سازی طرح‌ها در محور تاریخی حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا محله چهل‌اختران از ظرفیت اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم و برای جداره‌سازی این محدوده از ظرفیت شهرداری قم استفاده می‌شود.
خاکی از اجرای طرح‌های مطالعاتی با مشارکت معاونت شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم یاد کرد و ادامه داد: این سازمان تلاش می‌کند از ظرفیت‌های مختلف شهر قم در زمینه ساماندهی وضعیت بافت فرسوده با رویکرد بهسازی استفاده کند.


تکمیل90 درصد رینگ سوم شهر قم

معاون شهردار قم گفت: در حوزه ارتباطات جامع حمل و نقلی شهر به دنبال تکمیل رینگ سوم هستیم که اکنون ۹۰ درصد این رینگ تکمیل شده است.
به گزارش مهر، «علیرضا قاری‌قرآن» با اشاره به انجام اولویت‌بندی برای اجرای پروژه‌های عمرانی شهر قم در سال جاری افزود: امسال بر اساس بودجه پیش‌بینی شده برای پروژه‌های شاخص از جمله پروژه‌های تکمیل‌کننده رینگ دوم و سوم شهری، ادامه بلوار جمهوری در منطقه 2، تقاطع‌های غیرهمسطح شهرک قدس و میدان ولی‌عصر(عج) دسته‌بندی مطلوبی داشته‌ایم. وی اضافه کرد: ادامه جاده اراک که به پردیسان متصل می‌شود به عنوان مسیری خارج از محدوده شهری بخش باقی‌مانده این رینگ است که در این زمینه هماهنگی‌های لازم با اداره‌کل راه و شهرسازی و استانداری قم انجام شده تا اقدام‌های لازم این پروژه دنبال شود. معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم بیان کرد: فاز تکمیلی بلوار آیت‌الله بروجردی و اتصال آن به زیرگذر شهید کریمی، بلوار پیامبراعظم(ص)، میدان ولی‌عصر(عج)، بلوار امام علی(ع)، جاده اراک و پردیسان در سال جاری دنبال می‌شود.
وی از امتداد بلوار جمهوری اسلامی و اتصال آن به بلوارهای یادگار امام و فردوسی به عنوان اولویت‌های شهرداری قم برای تکمیل رینگ دوم شهری یاد کرد و گفت: اکنون بخش جالب توجهی از پروژه‌های عمرانی شهر به پایان رسیده و در ماه‌های باقی‌مانده سال جاری و سال آینده رینگ دوم و سوم شهر به نتایج مطلوبی می‌رسد و ارتباطات منسجم‌تری را در شهر شاهد خواهیم بود.
قاری‌قرآن افرود: در تقاطع فردوسی با پیامبراعظم(ص) نیازمند ساخت زیرگذر هستیم که این پروژه در انتهای سال جاری یا ابتدای سال آینده دنبال می‌شود؛ اتصال فردوسی با تقاطع شهید صدوقی و در نتیجه اتصال آن به سه‌راه ارتش و بلوار یادگار امام پروژه‌های کلان شهرداری است که برای تکمیل آن‌ها در سال‌های آینده برنامه‌ریزی شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code