موضوعات
قم

آمادگی حوزه‌های علمیه برای همکاری با پلیس

نویسنده:
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان این که تدوین نظام جامع امنیت در کشور ضروری است، گفت: جای نظام جامع امنیت با نگاه کاربردی و بهره‌گیری از معارف دینی در کشور خالی است...
1396/07/18
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان این که تدوین نظام جامع امنیت در کشور ضروری است، گفت: جای نظام جامع امنیت با نگاه کاربردی و بهره‌گیری از معارف دینی در کشور خالی است و حوزه علمیه آمادگی لازم برای همکاری نزدیک با پلیس برای تدوین این سند مهم کشوری را دارد.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله «علیرضا اعرافی» در دیدار سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، افزود: حوزه‌های علمیه سراسر کشور و همه مؤسسه‌ها و مراکز وابسته به حوزه برای خدمت به نظام و انقلاب اسلامی و خدمت به مردم آمادگی همکاری و همراهی با پلیس را دارد.
وی امضای تفاهم‌نامه میان حوزه علمیه و پژوهشگاه علوم انتظامی را گامی مثبت برای افزایش ارتباطات علمی میان 2 مجموعه دانست و اظهار کرد: باید برای برنامه‌ریزی‌های کلان و راهبردی در نیروی انتظامی گام‌های اساسی برداشته شود که وظیفه حوزه علمیه کمک به تحقق این هدف است.
آیت‌الله اعرافی وظایف نیروی انتظامی را گسترده، پیچیده و سنگین توصیف کرد و ادامه داد: نیروی انتظامی دارای وظایف متعددی است که اجرای مناسب این وظایف نیازمند همراهی همه مردم و حوزه‌های علمیه با پلیس است و تحقق این وظایف بدون فرهنگ عمومی و روح همبستگی بین همه قشرهای جامعه امکان‌پذیر نیست.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان این که باید نگاه فرهنگی و اجتماعی پلیس و ارتباط خوب با جامعه و نخبگان در نیروی انتظامی تقویت شود، افزود: امنیت پایدار، ریشه‌دار و اصیل با نگاه فرهنگی و اجتماعی و ارتباط قوی پلیس با نخبگان و صاحبان فکر محقق می‌شود.
وی به کارگیری فناوری‌های نوین علمی در پلیس را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: پلیس باید بهره‌گیری از فناوری‌های نوین علمی روز دنیا را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار دهد و برای تقویت بنیه علمی و به کارگیری فناوری‌های پیشرفته اقدام‌های اساسی انجام دهد.
امام جمعه موقت قم ادامه داد: فعالیت‌های پلیس باید به مردم اطلاع‌رسانی شود، چراکه این اطلاع‌رسانی موجب فهم مناسب جامعه از امنیت و آسیب‌های اجتماعی و نیز پیشگیری از جرم می‌شود.
وی توجه به آسیب‌های اجتماعی را از جمله دغدغه‌ها و تأکیدهای فراوان رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: با بررسی‌های گسترده، آسیب‌های اجتماعی مهم کشور استخراج شد و علاوه بر تعیین چند آسیب اجتماعی مهم، 10 استان کشور در این مورد در اولویت قرار گرفتند. آیت‌الله اعرافی ادامه داد: وجود مدارس امین در سراسر کشور، اجرای طرح هجرت و شبکه‌ای از 700 مدرسه و مؤسسه وابسته به حوزه در سراسر کشور ظرفیت‌های عظیمی است که می‌توان برای رویکرد امنیت پایدار در کشور از آن استفاده کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code