موضوعات
قم

آغاز ساخت کمربندی قم

نویسنده:
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: ساخت کمربندی به طول ۱۱۰ کیلومتر برای قم پیش‌بینی‌ شده که عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز خواهد شد...
1396/06/22
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: ساخت کمربندی به طول ۱۱۰ کیلومتر برای قم پیش‌بینی‌ شده که عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز خواهد شد.  «حسن صبوری» در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به وجود فرسودگی در راه‌های استان اظهار کرد: در برخی نقاط استان به دلایلی وضعیت نامناسب آسفالت مانند کمربندی شهرستان قم وجود دارد که اقدام‌های خوبی از طرف سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای ترمیم روکش آن انجام‌ شده است.
وی با بیان این که برخی مسیرها در استان به خاطر میزان تردد و شرایط در اولویت اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد، افزود: برای ساخت کمربندی بیش از 1100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با توجه به اعتبارات دولتی تأمین چنین مبلغی غیرممکن است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای با یک شرکت خصوصی در زمینه تأمین اعتبار کمربندی قم اظهار کرد: در این تفاهم‌نامه بخشی از این کمربندی به طول 75 کیلومتر از آزاد راه قم-تهران به سمت محور قم-سلفچگان و اتصال محورهای قم-سلفچگان به آزادراه قم-کاشان در مدت 2 سال اجرا خواهد شد.
وی بیان کرد: بهره‌برداری از این طرح برای مدت 15 سال در اختیار ایجاد‌کننده بخش خصوصی خواهد بود.

ظرفیت بالای تولید برق خورشیدی در قم
مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم گفت: ایجاد نیروگاه‌های برق خورشیدی برای سرمایه‌گذاران در استان دارای توجیه اقتصادی است.  «سیدمحمد ارجمندزاده» در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ظرفیت تولید برق خورشیدی در استان اظهار کرد: ظرفیت خوبی برای تولید برق خورشیدی در استان وجود دارد و ایجاد نیروگاه‌های برق خورشیدی برای سرمایه‌گذاران در قم دارای توجیه اقتصادی است. وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران زیادی برای ایجاد نیروگاه‌های برق خورشیدی به استان قم آمدند و مدیران استان تلاش زیادی را برای توسعه این نیروگاه‌ها در قم دارند. استانداری قم هم نگاه مثبتی به این قضیه دارد.  مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم افزود: باید دستگاه‌های استان، زیرساخت‌های لازم برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در قم را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنند تا هرچه زودتر شاهد توسعه این نیروگاه‌ها در استان باشیم.
ارجمندزاده با اشاره به مزایای نصب سامانه‌های تولید برق خورشیدی در خانه‌ها اظهار کرد: نصب این سامانه‌ها در خانه‌های مردم موجب کاهش تلفات در شبکه توزیع برق خواهد شد. زمانی که یک نیروگاه حرارتی ساخته می‌شود، برای انتقال برق این نیروگاه باید شبکه توزیع ایجاد شود که این کار هزینه زیادی به دنبال دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code