موضوعات
قم

آغاز به کار مهد سالمندان در قم

نویسنده:
معاون امور توانبخشی بهزیستی قم گفت: مهد سالمندان با ارائه خدمات مختلف توانبخشی، غنی‌سازی اوقات فراغت، کاردرمانی، پیگیری امور پزشکی از یک هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است...
1396/09/13
معاون امور توانبخشی بهزیستی قم گفت: مهد سالمندان با ارائه خدمات مختلف توانبخشی، غنی‌سازی اوقات فراغت، کاردرمانی، پیگیری امور پزشکی از یک هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.
به گزارش ایرنا، «محمدعلی مقدم‌خواه» اظهار کرد: این مرکز ظرفیت پذیرش 40 سالمند را دارد که هم‌اکنون 20 سالمند از ساعت 8 صبح تا 13 از خدمات آن بهره‌مند هستند.  وی تأکید کرد: سازمان بهزیستی آمادگی دارد تا به افراد واجد شرایط مجوز راه‌اندازی مهد سالمندان را بدهد.
مقدم‌خواه با بیان این که هدف بهزیستی استان قم افزایش مکان‌های نگهداری سالمندان به صورت روزانه است، گفت: نباید ارتباط روحی و عاطفی خانواده‌ها از سالمندان قطع شود، از این رو باید در کنار یکدیگر از تجربه آنان استفاده کرد.
معاون امور توانبخشی بهزیستی قم ادامه داد: بخشی از خدمات بهزیستی قم اختصاص به خانواده‌هایی دارد که سالمندان را در خانه نگهداری می‌کنند در این مورد طرح معاینه درمانی از سالمندان شامل پزشک، روان‌شناس و مددکار در حال اجراست و این گروه پزشکی ماهانه یک بار به خانه سالمند مراجعه می‌کنند.
به گفته وی در حال حاضر 50 سالمند در قم در خانه معاینه می‌شوند.
مقدم‌خواه با اشاره به این که 220 سالمند قمی در 3 مرکز سالمندان شبانه‌روزی زندگی می‌کنند، گفت: از این تعداد، 2 مرکز ویژه زنان و یک مرکز ویژه مردان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code