موضوعات
قم

ارسال 1600 اثر به جشنواره داستان و خاطره اشراق

نویسنده:
رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: 1600 اثر به دومین جشنواره بین‌المللی خاطره و داستان اشراق رسیده است...
1396/06/22
رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: 1600 اثر به دومین جشنواره بین‌المللی خاطره و داستان اشراق رسیده است.
به گزارش ایرنا، «محمد حسنی» در نشست خبری دومین جشنواره بین‌المللی خاطره و داستان اشراق در نگارستان اشراق اظهار کرد: 845 اثر در بخش خاطره کوتاه، 39 اثر در بخش خاطره بلند، 161 اثر در بخش داستان کوتاه به دبیرخانه این جشنواره رسید.
25 اثر نیز در بخش سفرنامه، 19 اثر در بخش رمان، 68 اثر در بخش صوتی، بیش از 250 اثر در بخش فیلم و بیش از 200 اثر در بخش بین‌الملل به این دبیرخانه رسیده است.
وی گفت: برای استفاده از تجربه‌های مبلغان غیرایرانی با همکاری جامعه‌المصطفی العالمیه فراخوان این جشنواره به 3 زبان عربی، اسپانیولی و انگلیسی نیز ترجمه شده و در اختیار طلبه‌های غیرایرانی نیز قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در بخش بین‌الملل بیش از 200 اثر از 27 ملیت به این جشنواره رسیده است که 50 اثر از 18 ملیت توانستند به بخش نهایی راه یابند.
رئیس مرکز فرهنگی‌هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار کرد: آیین اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی خاطره و داستان اشراق امروز، چهارشنبه (22 شهریور) ساعت 17 با شرکت طلاب حوزه علمیه و کارشناسان ادبیات و سخنرانی چند شخصیت برجسته در سالن همایش‌های غدیر قم برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: در این آیین از 2 کتاب که یکی کتاب برگزیده خاطرات در دوره پیشین جشنواره است و دیگری کتابی در حوزه خاطرات تبلیغی است، رونمایی خواهد شد.
حسنی با بیان این که موج خاطره‌نگاری به یک حرکت جدی تبدیل شده است، گفت: یکی از هدف‌های برگزاری این جشنواره، استفاده از تجربه‌های مبلغان و ثبت و ضبط خاطره‌ها و تجارب تبلیغی آن‌هاست.
وی با بیان این که در این زمینه گنج بزرگی در دست داریم، تأکید کرد: باید از تجربه‌های مبلغان بهره ببریم و ضرورت و لزوم خاطره‌نویسی و انتقال تجربه‌ها برای مبلغان تبیین شود تا از تعامل آن‌ها با مردم و ارتباط با قشرهای گوناگون جامعه در این زمینه استفاده شود.
وی با بیان این که نخستین دوره جشنواره‌های خاطره‌نگاری اشراق و داستان اشراق در سال‌های پیش به صورت مجزا برگزار شده بود، گفت: برای نزدیک‌تر شدن داستان‌نگاری با امر تبلیغ و نیز صرفه‌جویی در هزینه‌ها دومین دوره جشنواره‌های مذکور تجمیع شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code