موضوعات
قزوین

42 درصد بارهای استان فاقد بارنامه رسمی است

نویسنده:
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قزوین گفت: فرار ۴۲ درصدی بارهای بدون بارنامه در استان حقوق رانندگان قانون‌مدار را تضییع کرده است...
1396/05/18
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قزوین گفت: فرار ۴۲ درصدی بارهای بدون بارنامه در استان حقوق رانندگان قانون‌مدار را تضییع کرده است.
به گزارش تسنیم «افشین پیرنون» در بازدید از مرکز هوشمندسازی کارت رانندگان که به همراه برخی از مسئولان این حوزه انجام شد، اظهار کرد: در 3 ماه نخست امسال حمل‌‌ونقل بار در استان 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
وی افزود: این در حالی است که متأسفانه 42 درصد از بارهای قزوین بدون بارنامه است که این موضوع از یک‌سو حقوق رانندگان قانون‌مدار را تضییع و از سوی دیگر حقوق دولتی را نیز خدشه‌دار کرده است.
مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای قزوین همچنین از کلاس‌های آموزشی رانندگان بازدید کرد و در این زمینه گفت: کلاس‌های آموزشی برای رانندگان به پیشبرد وظایف حمل‌‌و‌نقل کمک می‌کند و امیدواریم این مسأله با جدیت در اولویت کاری مسئولان قرا گیرد.
رئیس کانون انجمن‌های صنفی رانندگان استان نیز در این بازدید اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف رانندگان اجرای مقررات و قوانین است که در کلاس‌های آموزشی با استادان مجرب به این موضوع تأکید می‌شود.
«علی‌اکبر سیارمه» گفت: ارتقای دانش و مهارت‌های ایمنی رانندگان به کاهش خطرهای جاده‌ای کمک می‌کند و رانندگان با گذراندن دوره‌های آموزشی با انواع مهارت‌ها از جمله، امداد جاده‌ای، روش حمل کالاهای خطرناک، مهار بار و کنترل شرایط بحران آشنا می‌شوند.

مصالحه 34 درصد پرونده‌های قابل سازش
رئیس شوراهای حل اختلاف استان گفت: سال گذشته 34 درصد پرونده‌های قابل سازش مصالحه شده و نسبت به ورودی پرونده‌های قابل سازش عدد مطلوبی نیست.
به گزارش فارس «بیژن شیبانی» در جلسه‌ای که با حضور معاون قضایی رئیس کل دادگستری و با حضور کارکنان و اعضای شوراهای حل اختلاف شهرستان قزوین تشکیل شد، اظهار کرد: باید فرهنگ صلح و سازش را در کشور نهادینه کنیم و خوشبختانه با تأسیس شوراهای حل اختلاف گام‌های اولیه‌ای در این راستا برداشته شده است؛ اما باید این فرهنگ در همه ارکان نظام و ادارات به عنوان یک فرهنگ اصلی جایگزین شود. اگر بتوانیم این اختلافات را به حداقل برسانیم، ورودی پرونده‌ها به محاکم کاهش می‌یابد.
وی ادامه داد: امسال باید با توان بیشتر پرونده‌های قابل سازش را در چارچوب و ضوابط پیگیری کنیم.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان عنوان کرد: سال گذشته 34 درصد پرونده‌های قابل سازش مصالحه شده و نسبت به ورودی پرونده‌های قابل سازش عدد مطلوبی نیست.
شیبانی اضافه کرد: استان قزوین ظرفیت بیشتری برای انجام سازش دارد و مجموعه شوراها باید در گام نخست سازش را در دستور کار خود قرار دهند و سپس وارد رسیدگی و صدور حکم شوند.
این مسئول استان در خصوص استفاده از سیستم ثنا عنوان کرد: در راستای خدمت‌رسانی و شفاف‌سازی و جلوگیری از اطاله دادرسی و الکترونیکی شدن اوراق قضایی، سیستم ثنا در شوراهای استان راه‌اندازی شده است و در جهت بالا رفتن راندمان باید استفاده بیشتر از این سیستم در دستور کار قرار گیرد تا به نقطه مطلوب برسیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code