موضوعات
قزوین

40 کشور؛ مقصد کالاهای صادراتی استان

نویسنده:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار از صادرات 125 نوع کالا از قزوین به 40 کشور در 4 ماه سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت 166 میلیون دلار کالا از گمرک استان به خارج از کشور صادر شده است...
1396/05/21
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار از صادرات 125 نوع کالا از قزوین به 40 کشور در 4 ماه سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت 166 میلیون دلار کالا از گمرک استان به خارج از کشور صادر شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری «منوچهر حبیبی» افزود: این میزان صادرات کالا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 46 درصد رشد را نشان می‌دهد.  وی در خصوص نوع کالاهای صادراتی نیز گفت: این کالاها شامل محصولات پلاستیکی، سرامیک، کاشی، بطری شیشه‌ای و مواد شوینده بوده و بیشترین صادرات را به کشورهای حوزه خلیج فارس داشته‌اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین با تأکید بر لزوم تسهیل تجارت و فراهم‌سازی زیرساخت‌های صادرات استان، گفت: باید زمینه‌های مناسبی برای صادرات و تشویق صنایع تولیدی در زمینه‌های مختلف در این حوزه فراهم شود و البته برنامه‌ریزی برای تحقق این موضوع در دستور کار مدیریت استان قرار دارد.
ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، آذربایجان، ارمنستان، سوریه و ایتالیا کشورهای اصلی هدف صادراتی استان قزوین بعد از کشور عراق هستند و بالاترین سهم را در صادرات کالاهای تولیدشده استان به خود اختصاص داده‌اند.
سال گذشته 576 میلیون دلار کالا از استان به خارج از کشور صادر شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code