موضوعات
قزوین

از سال گذشته تاکنون

2486دستگاه خودرو ناوگان حمل‌ونقل استان نوسازي شده است

نویسنده:
مديركل حمل‌ونقل و پايانه‌هاي استان گفت: در 6 سال گذشته تاكنون 2486 دستگاه از ناوگان حمل‌ونقل كالا و مسافر در استان نوسازي شده است. «مهدي دهاقين» در مراسم افتتاح خانه حمل‌ونقل استان افزود: بعد از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها بخش حمل‌ونقل در تنگناهاي شديدي قرار گرفت و با مشكلاتي مواجه شد كه تنها با همت و تلاش شبانه‌روزي و عشق به خدمت رانندگان و فعالان اين بخش كارها بدون وقفه ادامه يافت.
1392/10/01
به گزارش مهر،  وي ادامه داد: يكي از راه‌هاي پويايي در صنعت حمل‌ونقل استفاده از خودروهايي با عمر كم است كه ضمن كاهش حوادث مي‌تواند به سرعت عمل فعالان اين حوزه نيز كمك كند.  
دهاقين بيان كرد: افزايش بيش از حد هزينه خريد خودروهاي سنگين در جابه‌جايي كالا موجب شده است براي نوسازي به اعتبارات بسيار زيادي نيازمند باشيم كه اين كار تنها با مساعدت بانك‌ها و پرداخت تسهيلات و وام‌هاي پيش‌بيني شده ممكن مي‌شود.
مديركل حمل‌ونقل و پايانه‌هاي استان قزوين تصريح كرد: به رغم تنگناهاي مالي از ابتداي سال 86 تا پايان سال گذشته در مجموع 2486دستگاه خودرو سنگين و سبك موجود در ناوگان عمومي كالا و مسافر استان نوسازي شد.
وي اظهاركرد: در اين مدت2100دستگاه كاميون، 66 دستگاه اتوبوس و 300 دستگاه سواري عمومي نوسازي شده است كه براي خودروهاي سنگين 100 ميليون تومان و سواري 10 ميليون تومان تسهيلات پرداخت شده است.
دهاقين تصريح كرد: در سال جاري نيز تاكنون 20 دستگاه خودرو شامل 6 دستگاه كاميون، 13 دستگاه سواري كرايه و يك دستگاه اتوبوس نوسازي و وارد ناوگان شده است.  اين مسئول اظهاراميدواري كرد با همكاري و مساعدت بيشتر بانك‌ها و پرداخت تسهيلات خريد زمينه نوسازي تعداد بيشتري از ناوگان حمل‌ونقل استان فراهم شود.
50‌درصد ناوگان حمل‌ونقل كالا؛ نيازمند نوسازي
«علي‌اكبر سيارمه» رئيس انجمن صنفي كارفرمايان شركت‌هاي حمل‌ونقل استان هم از ضرورت نوسازي ناوگان خبر داد و اظهاركرد: در حال حاضر بيش از 10 هزار دستگاه خودرو 2/ 5 تن به بالا با رانندگان حرفه‌اي و باتجربه در زمينه جابه‌جايي كالا در استان فعاليت مي‌كنند.
وي افزود: عمر متوسط خودروهاي سنگين در استاندارد جهاني 5 تا 10 سال اما در ايران 20 سال است و در بخش مسافري بايد زير 10 سال باشد که متأسفانه نيمي از ناوگان حمل‌ونقل كالا در استان قزوين بالاي 20 سال عمر دارد كه نيازمند نوسازي است.
سيارمه تصريح كرد: گران بودن هزينه خريد هر دستگاه خودرو  سنگين موجب شده است كه تنها با پرداخت تسهيلات مناسب قادر باشيم رانندگان را براي نوسازي متقاعد و راغب كنيم كه محدود بودن اعتبارات هم مشكل‌ساز شده است.
رئيس انجمن صنفي كارفرمايان شركت‌هاي حمل‌ونقل استان قزوين اظهاركرد: با وجود هزينه‌هاي سنگين حمل‌ونقل و استهلاك خودرو رانندگان با  هدف تأمين نياز مردم با جديت و تلاش شبانه‌روزي هرگز اجازه ندادند تا مشكلات وقفه‌اي در حمل‌ونقل كالاي كشور ايجاد كند.
سيارمه گفت: از مسئولان انتظار داريم براي تأمين اعتبار مورد نياز نوسازي ناوگان مساعدت كنند تا هر سال بتوان تعداد بيشتري از خودروهاي فرسوده را از چرخه خارج و خودروهاي جديد را وارد شبكه جابه‌جايي كالا كرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code