موضوعات
قزوین

۱۲۰ کودک سرطانی قزوین زیر پوشش مؤسسه«مکس»

نویسنده:
مدیرعامل مؤسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (مکس) در قزوین گفت: هم‌اکنون ۱۲۰کودک مبتلا به این بیماری در استان زیر پوشش خدمات این مؤسسه قرار دارند...
1396/05/22
مدیرعامل مؤسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (مکس) در قزوین گفت: هم‌اکنون ۱۲۰کودک مبتلا به این بیماری در استان زیر پوشش خدمات این مؤسسه قرار دارند.
به گزارش مهر، «علیرضا نوروزی» افزود: همه هزینه‌های درمان، دارو، رفت‌و‌آمد و خوراک همراه بیماران زیر پوشش با کمک خیران این مؤسسه به طور رایگان انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: سالانه حدود 3۵۰۰ مورد جدید ابتلای کودکان به سرطان در کشور اتفاق می‌افتد در حالی که زیرساخت‌های درمانی آن‌ها متناسب با رشد ابتلا به این بیماری ارتقا نیافته است.  نوروزی، این میزان ابتلای جدید را زنگ خطر جدی دانست که در صورت بی‌توجهی به آن در چند سال آینده کشور را با بحران مواجه می‌کند.
وی ادامه داد: در کل کشور فقط یک بیمارستان فوق‌تخصصی درمان کودکان مبتلا به سرطان به نام محک وجود دارد که توان پذیرش این تعداد بیمار را ندارد. از این رو لازم است بیمارستان‌های دیگری مشابه آن در کشور ساخته شود.
وی، ساخت دومین بیمارستان فوق تخصصی درمان سرطان کودکان کشور را در قزوین یکی از برنامه‌ها و اهداف مهم مؤسسه کودکان مکس اعلام کرد و گفت: در صورت حمایت‌های مردم و خیران تلاش می‌کنیم به این هدف جامه عمل بپوشانیم.
نوروزی هزینه ساخت چنین بیمارستانی را بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به فراخوان جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای احداث این بیمارستان که از ماه مبارک رمضان آغاز شده است، اگر میزان این کمک‌ها به ۱۰میلیارد ریال برسد مقدمات ساخت چنین مرکزی را مهیا می‌کنیم.
مدیرعامل مؤسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (مکس) با بیان این که همه اعضای این مؤسسه به صورت داوطلبانه فعالیت می‌کنند، گفت: مؤسسه مکس در طول دوونیم سال فعالیت رسمی خود اقدامات ابتکاری زیادی برای حمایت از کودکان سرطانی انجام داده است.
وی از تشکیل چند کارگروه در مؤسسه مکس از سال جاری خبر داد و گفت: به منظور انسجام فعالیت‌های مؤسسه، کارگروه‌هایی شامل سفیران، مددکاران، پیشگیری، تبلیغات و اجرایی در سال جاری تشکیل می‌شود که تاکنون ۲ کارگروه مددکاری و سفیران آغاز به کار کرده است و بقیه نیز تا پایان شهریورماه ایجاد می‌شوند.
نوروزی در ادامه به یکی از ایده‌های ابتکاری این مؤسسه یعنی چالش پرداخت ۲هزار تومان به حساب مؤسسه مکس در شب‌های پایانی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: این چالش با استقبال زیادی مواجه شد به گونه‌ای که در حدود ۴ روز بیش از ۷۰ میلیون ریال از سوی مردم جمع‌آوری شد.

فعالیت 335 نجات غریق  در استخرهای قزوین
رئیس هیأت نجات غریق قزوین با بیان این که این هیأت بیش از هزار نفر نجات غریق در بخش آقایان و بانوان دارد، گفت: ۱۶۰ نجات غریق خانم و ۱۷۵ نجات غریق آقا در استخرهای شهر قزوین فعالیت مداوم و پیوسته دارند.
«علی شهروان‌مهر» در گفت‌وگو با فارس با بیان این که هیأت نجات غریق استان یک هیأت آموزشی و ورزشی است، اظهار کرد: یکی از اهداف این هیأت جذب افراد مستعد برای رشته نجات غریق است که تاکنون تعداد بسیاری از علاقه‌مندان در بخش بانوان و آقایان در این رشته جذب و مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آمادگی افزود: کلاس‌های آمادگی نجات غریق با توجه به استعداد افراد به مدت ۳ روز در هفته در استخر شهیدرجایی شهر قزوین برای آقایان و بانوان برگزار شده است.
رئیس هیأت نجات غریق استان ادامه داد: افرادی که کارت نجات غریق دارند، برای آن‌ها از اردیبهشت تا پایان خرداد امسال ۷ دوره کلاس آمادگی منجیان غریق برای بانوان و ۸ دوره برای آقایان با هدف بازآموزی برگزار شده است.
شهروان‌مهر اضافه کرد: منجیان غریق با دریافت گواهی کلاس «آمادگی منجیان غریق» می‌توانند در استخر‌ها فعالیت کنند و در هر استخر ۴ تا ۶ نجات غریق حضور دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code