موضوعات
قزوین

ورزش

کاراته کای قزوینی در انتظار نشان طلای جهان

نویسنده: مهدی چگینی / قزوین‌ـ خبرنگار همشهری
در حالی که رشته‌های کشتی و فوتبال به عنوان ورزش‌های اول کشور به حساب می‌آیند، کاراته یکی از رشته‌های ورزشی است که تعداد مدال‌های فراملی آن از دیگر رشته‌های انفرادی و تیمی بیشتر است و علاقه مندان به آن در استان قزوین بی شمارند...
1395/01/16
در حالی که رشته‌های کشتی و فوتبال به عنوان ورزش‌های اول کشور به حساب می‌آیند، کاراته یکی از رشته‌های ورزشی است که تعداد مدال‌های فراملی آن از دیگر رشته‌های انفرادی و تیمی بیشتر است و علاقه مندان به آن در استان قزوین بی شمارند.
اکنون در استان بیش 10 هزار نفر در این رشته رزمی ژاپنی فعالیت می‌کنند که یکی از نامداران این رشته ورزشی «بهمن عسگری» ملی پوش وزن 75 کیلوگرم کشورمان است.

ورزشکار با اخلاق استان
بین ورزشکاران هر وقت از کاراته و اخلاق صحبت به میان می‌آید همه از بهمن عسگری یاد می‌کنند، او به لحاظ تعداد مدال‌ها و مهم‌تر از آن، اخلاق، کیمیای گمشده امروز ورزش ماست. عگسری در عین جوانی یک ورزشکار با اخلاق و پهلوان است.
بهمن عسگری، متولد سی ام آذر سال 1370در  شهر الوند استان قزوین است و ورزش را ابتدا با رشته تکواندو آغاز کرد ولی بعدها جریاناتی که پیش آمد که با تشویق پدر ومادر در سال 1380 کاراته را انتخاب و در سال 1387 اولین مدال فراملی کاراته استان را با حمایت‌های خانواده و  اساتید خود در رقابت‌های جوانان درمالزی کسب کرد و این آغاز راهی برای کسب مدال‌های متعدد جهانی و آسیایی بهمن عسگری در کاراته شد.

نخستین مدال طلا
او در این زمینه می‌گوید: طلای رقابت‌های جوانان جهان، طلای مسابقات امیدهای زیر۲۱سال جهان که اولین مدال طلای تاریخ ایران در این رشته است وتا الان هنوز کسی نتوانسته آن را تکرارکند و اولین طلای جهان در استان قزوین بعد از انقلاب اسلامی را از آن خود کرده ام و همزمان کاپیتان تیم ملی کاراته هم بودم.
وی در ادامه افتخارات خود مدال طلای بزرگسالان غرب آسیا، مدال طلای بزرگسالان آسیا و مدال طلای تیمی بزرگسالان جهان در آلمان را بعد از 50 سال برای کشورمان به همراه تیم ملی کسب کرد که باعث شد رئیس جمهوری  و وزیر ورزش و جوانان برای او پیام تبریک بفرستند.
مدال‌های طلای متعدد کاراته آزاد جهان و مسابقات جایزه بزرگ‌ از نشان‌های دیگر بهمن عسگری در کاراته ایران هستند.خودش می‌گوید در سال 87 به تیم ملی راه یافت و یک سال بعد در لیگ کشور به روی تاتامی رفت تا در سال‌های ۹۲ و ۹۳ عنوان بهترین ورزشکار استان را از آن خود کند.

افتخارات دیگر
این ورزشکار جوان استان در سال 94، علاوه بر حضور ثابت در ترکیب تیم ملی کاراته کشورمان در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا در ازبکستان به یک نشان طلا تیمی و انفرادی رسید، در قهرمانی آسیا ژاپن به عنوان نایب قهرمانی تیمی دست یافت. در رقابت‌های غرب آسیا که تیم منتخب استان در آن شرکت داشت، عسگری در مسابقات انفرادی و تیمی به نشان طلا رسید و در پایان سال گذشته هم با تیم دانشگاه آزاد قهرمان سوپر لیگ ایران شد.

آمادگی برای رقابت‌های اتریش
کاراته کای الوندی می‌گوید که  در سال 95 خود را برای شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی و لیگ جهانی امارات آماده می‌کنم و هدف اصلی‌ام کسب نشان طلای انفرادی در رقابت‌های جهانی اتریش است تا کارنامه ورزشی خودم را با این نشان تکمیل کنم.
دبیر هیأت کاراته استان و از پیشکسوتان کاراته نیز در باره بهمن عسگری اظهار می‌کند : این کاراته کای جوان استان علاوه بر ویژگی‌های فیزیکی دارای ایمان و اعتقاد قوی به خداست که این رمزموفقیت‌های بهمن در این چند سال بوده است.«حمید رضا داوری» می‌گوید: بهمن عسگری در ورزش استان با کسب 3 طلای قهرمانی جوانان، امیدها و بزرگسالان جهان یک رکورددار است.
داوری این را هم اضافه می‌کند که بهمن عسگری علاوه بر شاخصه‌های فیزیکی و توانمندی‌های قلبی- عروقی قوی، احترام قلبی و عملی نسبت به پدر و مادر خود نشان داده که برای تمام کسانی که بهمن را می‌شناسند یک الگو و حرکت قابل تقدیراست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code