موضوعات
قزوین

پیگیری پرونده زمین‌خواری در «هفت‌سنگان»

نویسنده:
نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص مسائل زمین‌های هفت‌سنگان نتایج ملموسی داشته و پیشرفت خوبی در این پرونده حاصل شده است...
1396/06/15
نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص مسائل زمین‌های هفت‌سنگان نتایج ملموسی داشته و پیشرفت خوبی در این پرونده حاصل شده است.
به گزارش مهر، آیت‌الله «عبدالکریم عابدینی» در گردهمایی ماهانه ائمه جمعه استان که در دفتر امام جمعه آوج برگزار شد، با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص زمین‌های هفت‌سنگان اظهار کرد: زمین‌خوارها و کسانی که از ماجرای زمین‌خواری منفعتی داشته‌اند، خلاف مسلّم قانون عمل می‌کنند، در زمین‌های درجه یک کشاورزی ساخت‌وساز انجام می‌دهند، خانه مسکونی احداث می‌کنند، در حالی که به کشاورزانی که واقعاً کار کشاورزی انجام می‌دهند، اجازه ساخت یک اتاق کوچک برای نیازهای ضروری‌شان داده نمی‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه با تأکید بر این که پیگیری‌های انجام‌‌شده در خصوص زمین‌های هفت‌سنگان به نتیجه خواهد رسید، افزود: با پیگیری مسائل هفت‌سنگان، خلاف‌های مشابهی در نقاط دیگر بر ملا شد و به یاری خدا جلوی آن‌ها نیزگرفته خواهد شد.

پیش‌بینی اشتغال 50 هزار  قزوینی در سال جاری
معاون امور اقتصادی استاندار با بیان این که در سال جاری اشتغال برای 50 تا 60 هزار نفر پیش‌بینی شده که برای تحقق این امر نیازمند 775 هزار میلیارد تومان هزینه هستیم، بیان کرد: مهارت اشتغال با سرمایه‌گذاری محقق می‌شود و بخش خصوصی باید در این زمینه ورود پیدا کند.
به گزارش فارس «منوچهر حبیبی» در جلسه خدمات سرمایه‌گذاری استان همچنین گفت: از مجموع 50 هزار برنامه اشتغال یادشده، 250 هزار میلیارد تومان هزینه از بخش سرمایه خارجی تأمین شده است که مابقی آن باید از بخش سرمایه داخلی تأمین شود.
معاون امور اقتصادی استاندار ادامه داد: قزوین ظرفیت مناسبی را در حوزه سرمایه‌گذاری به خود اختصاص می‌دهد که وجود چنین ظرفیتی توجه مسئولان را می‌طلبد.
وی ادامه داد: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری قزوین با همکاری مناسب مدیران استانی شکل گرفته است و در حال حاضر نقش خود را در حوزه سرمایه‌گذاری به خوبی ایفا می‌کند.
حبیبی ادامه داد: همکاری مناسبی بین مسئولان سایر دستگاه‌های استان صورت گرفته است به گونه‌ای که ارائه تسهیلات خدمات‌گزاری به خوبی انجام می‌شود.

اجرای طرح «روستاگردشی» در نیمی از روستاها
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گفت: تا پایان سال جاری طرح روستاگردشی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در حدود 50 درصد از روستاهای استان اجرا می‌شود.
«سعید رضایی» در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اجرای طرح روستاگردشی به منظور آگاه‌سازی روستاییان از مزایای بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان اظهار کرد: به منظور جذب خانوارهای بیشتری برای ثبت‌نام در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در استان طرح روستاگردشی را آغاز کرده‌ایم که در این طرح به صورت حضوری با روستاییان ملاقات و صحبت می‌کنیم.
وی با بیان این که اعتمادسازی متقابل در جذب روستاییان برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی اثرگذار است، افزود: در بررسی‌هایی که انجام شد به این نتیجه رسیده‌ایم که اعتماد متقابل برای خدماتی که نظام در اختیار مردم قرار می‌دهد باید بستری فراهم شود تا مسئولان به صورت حضوری با روستاییان ملاقات و صحبت داشته باشند.  مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان عنوان کرد: این موضوع در مورد تمام اقدامات و خدماتی که برای رفاه مردم انجام می‌شود، صادق است بنابراین اگر مسئولان و مدیران برای ارائه این خدمات به مردم با آن‌ها به صورت حضوری ملاقات داشته باشند به نتایج بهتری دست پیدا می‌کنند.  رضایی بیان کرد: میزهای خدمت در دستگاه‌های اجرایی راه‌اندازی شده اما برای دسترسی به این میزهای خدمت باز هم مردم باید وقت و هزینه اختصاص دهند که این امر برای برخی از مردم به ویژه روستاییان مشکل‌ساز بوده و بهتر است برای ارائه خدمات به روستاییان در روستاها حضور پیدا کنیم.
این مسئول با تأکید بر این که اطلاعات صندوق بیمه اجتماعی باید بدون واسطه به روستاییان ارائه شود، گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان استان تصمیم گرفت میز خدمت خود را به صورت سیار به روستاهای استان ببرد و در دسترس روستاییان قرار دهد
رضایی بیان کرد کرد: از اول شهریور امسال حضور در روستاهای استان آغاز شده و به همراه کارشناس مربوطه بین روستاییان حضور پیدا می‌کنیم تا ضمن آگاه‌سازی آنان نسبت به مزایا بیمه اجتماعی روستاییان بدون واسطه به سؤال‌های آن‌ها پاسخ داده شود.
وی با اشاره به آگاه‌سازی جامعه آماری که برای 6 ماه دوم سال جاری در نظر گرفته شده است، مطرح کرد: سعی داریم در 6 ماه باقی‌‌مانده از سال جاری حدود 50 درصد از روستاهای استان را که به طور تقریبی معادل 450 روستا می‌شود، در دستور کار خود قرار دهیم و با حضور در جمع روستاییان، آنان را به ثبت‌نام در صندوق بیمه روستاییان ترغیب کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code