موضوعات
قزوین

واگذاری مدیریت هدایت تحصیلی به استان‌ها

نویسنده:
مدیرکل متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش قزوین گفت: با واگذاری مسئولیت هدایت تحصیلی به استان‌ها و مناطق، همه امور ثبت‌نام، مشاوره و برنامه‌ریزی در استان‌ها انجام می‌شود...
1396/05/21
مدیرکل متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش قزوین گفت: با واگذاری مسئولیت هدایت تحصیلی به استان‌ها و مناطق، همه امور ثبت‌نام، مشاوره و برنامه‌ریزی در استان‌ها انجام می‌شود.
به گزارش مهر، «قربانعلی افشانی» افزود: با واگذاری مدیریت هدایت تحصیلی به استان‌ها و مناطق همه کارها از جمله ظرفیت‌سنجی، هدایت و ثبت‌نام در مناطق و استان‌ها انجام می‌شود و تمامی دانش‌آموزان در رشته دلخواه خود ثبت‌نام کرده‌اند. وی اضافه کرد: شیوه‌نامه هدایت تحصیلی به موقع تدوین و به استان‌ها ابلاغ شده و از ابتدای مهر تا پایان اردیبهشت این فرآیند از سوی مشاوران و معلمان مدرسه صورت گرفته و همه فرآیندها در یک سال تحصیلی انجام شده تا انتخاب آزادانه با آگاهی کامل صورت گیرد.
افشانی در پاسخ به سؤالی در خصوص استقرار پایه یازدهم گفت: برای این کار همان‌گونه که استقرار پایه دهم در سال قبل به خوبی انجام شد کمیته استقرار برای پایه یازدهم شکل گرفت و با تشکیل جلسات تخصصی آموزش‌های لازم هم شروع شده وساماندهی و تألیف کتب درسی انجام شده و برای استقرار پایه یازدهم آمادگی لازم وجود دارد.
وی در خصوص اعطای اختیارات بیشتر به استان‌ها عنوان کرد: امسال سیاست وزارتخانه تمرکززدایی است. بنابراین هم مدیریت پروژه مهر، ثبت‌نام دانش‌آموزان و نقل و انتقالات و هدایت تحصیلی در اختیار استان‌هاست و امیدواریم سال خوبی را آغاز کنیم.
مدیرکل متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سؤالی در مورد تقویت نشاط در مدارس اضافه کرد: با توجه به این که سند تحول بنیادین در این راستاست مراسم زیادی در استان‌ها داریم تا نشاط مدارس بیشتر شود که مسابقات علمی کاربردی، جشنواره‌های جوان و جابربن حیان و ده‌ها مسابقه و جشنواره برای افزایش شادابی بیشتر در کلاس‌هاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code