موضوعات
قزوین

نمایش صلابت و اقتدار نیروهای مسلح

نویسنده:
در نخستین روز گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس رژه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان هم‌زمان با سراسر کشور در استان برگزار شد...
1396/07/01
در نخستین روز گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس رژه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان هم‌زمان با سراسر کشور در استان برگزار شد.
به گزارش همشهری، در این مراسم که صبح دیروز برگزار شد، یگان‌ها، تیپ‌ها و گردان‌های مختلف ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و بسیج، هم‌زمان با سراسر کشور، روبه‌روی قرارگاه لشکر 16 زرهی قزوین و از مقابل جایگاه ویژه و تمثال مبارک امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری رژه رفتند.  نیروهای مسلح استان در این مراسم در قالب یگان‌های پیاده و خودرویی یک بار دیگر توان رزمی، صلابت و اقتدار خود را هرچه باشکوه‌تر به نمایش گذاشتند.  مراسم رژه نیروهای مسلح در قزوین با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالکریم عابدینی»، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین، «عبدالمحمد زاهدی»، استاندار، و جمعی از مسئولان نظامی و انتظامی قزوین برگزار شد.

تفکر نیروهای مسلح در ایران خدایی است
امام جمعه قزوین در این مراسم گفت: تفکر نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی خدایی و الهی است.  آیت‌الله «عبدالکریم عابدینی» با اشاره به هم‌زمانی ماه محرم و هفته دفاع مقدس اظهار کرد: از مکتب اباعبدالله‌الحسین(ع) و از قیام عاشورا می‌آموزیم که نیروهای مسلح خود را با تمام توان در خدمت اجرای حق قرار دهیم.  وی اضافه کرد: امام حسین(ع) فرمود مگر نمی‌بینید به حق عمل نمی‌شود و باطل جولان می‌دهد. کسی جلوی آن را نمی‌گیرد و در این راستا خود حضرت برای جلوگیری از باطل و حمایت از حق قیام کردند.
امام جمعه قزوین بیان کرد کرد: هرچه تحریم‌ها و تهدیدها شدیدتر و بیشتر شوند، ما از امام حسین(ع) یاد گرفته‌ایم که با صلابت و استحکام بیشتری خودمان را در مقابل دشمن مجهز کنیم، بر ایستادگی‌مان استحکام ببخشیم و برای سرکوب دشمن راهی جز آنچه از امام حسین(ع) آموخته‌ایم نداریم.
نماینده ولی‌فقیه در استان عنوان کرد: ما برای اجرای عدالت و امنیتی که خداوند برای جهانیان می‌خواهد بر قدرت نظامی خود می‌افزاییم. فرمان تقویت قدرت نظامی را خداوند صادر کرد و فرمود باید تا می‌توانید قوی‌تر باشید و در مقابل دشمنان خدا و دشمنان خودتان نیرومند شوید.

هشدار درباره فرقه‌سازی در جهان اسلام
استاندار هم در مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت: امروز فرقه‌سازی‌ها در جهان اسلام بسیار خطرناک است و این خطر وجود دارد که با فروپاشی داعش شاهد شکل‌گیری گروهک‌های تروریستی باشیم.
«عبدالمحمد زاهدی» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای ترور، شهدای هسته‌ای و شهدای مدافع حرم و با آرزوی سلامتی و طول عمر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا، توفیق، سلامتی، سربلندی و سرافرازی همه نیروهای مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی در سراسر ایران و در خارج از ایران اسلامی را خواستار شد و در ادامه ایام شهادت سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران آن حضرت را تسلیت گفت.
وی همچنین با اشاره به سالروز هفته دفاع مقدس اظهار کرد: یکی از مقاطع افتخارآفرین تاریخ، تاریخ انقلاب اسلامی است چراکه یک انقلاب صرفاً ضد استبدادی نبود؛ یعنی این‌طور نبود که در کشوری انقلابی اتفاقی رخ دهد و نظامی ساقط شود و نظامی جایگزین آن شود بلکه یک انقلاب اعتقادی بود.
زاهدی افزود: انقلاب ما برخاسته از یک تفاوت تفکر و اندیشه قوی و غنی و ریشه‌داری بود که در حوزه جغرافیای سیاسی ایران نمی‌گنجید و نمی‌گنجد و از همان روزهای اول هم دنیای سلطه و جهان استکبار متوجه این واقعیت شد چراکه تا آن زمان و تا به امروز این تفکر ادامه دارد.
استاندار اضافه کرد: پیروزی انقلاب اسلامی برای دنیای استکبار سنگین تمام شد  با وجود همه دسیسه‌ها، دشمن نتوانسته یک وجب از خاک کشور را تصاحب کند.
زاهدی گفت: کشورهای اسلامی به ویژه ایران با اتحاد، یکپارچگی و همدلی در منطقه اسلامی و به ویژه در خاورمیانه و در مکانی که مهم‌ترین منابع نفتی دنیا وجود دارد، زندگی می‌کنند. 31 شهریور تا 6 مهر به عنوان هفته دفاع مقدس نام‌گذاری شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code