موضوعات
قزوین

نصب 71 دوربین‌ نظارت تصویری در قزوین

نویسنده:
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: تعداد دوربین‌های نظارت تصویری موجود در شهر قزوین 71 دستگاه در 48 تقاطع است...
1396/08/30
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: تعداد دوربین‌های نظارت تصویری موجود در شهر قزوین 71  دستگاه در 48 تقاطع است.
به گزارش فارس « حکمت‌الله داودی» در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین افزود: مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین یکی از بهترین مراکز کشور است.
وی با بیان این‌که تخلفات راهنمایی و رانندگی که از سوی دوربین‌ها ثبت می‌شود قابل اعتراض نیست، افزود: دوربین‌ برای پلیس این امکان را فراهم می‌کند که از نیروهای خود به نحو مطلوبی استفاده کند.
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: همچنین این دوربین‌ها در ثبت تخلفات و عملکرد تاکسی‌ها مؤثر است و اقدام‌های لازم در برخورد قانونی با رانندگان در کمیته انضباطی تاکسی‌های انجام می‌شود.
داودی اظهار کرد: این دوربین‌ها در کنترل آتش‌سوزی، آب‌گرفتگی و نظم‌دهی به ترافیک نقش بسزایی دارد و در جلوگیری از تلفات و شدت حوادث تأثیرگذار است.

بلاتکلیفی مردم به خاطر طرح شهید انصاری شرقی
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح شهید انصاری شرقی اضافه کرد: طی جلسه‌ای که در تهران با مسئولان راه و شهرسازی داشتم، مطالبی از 35 سال بلاتکلیفی مردم شهر قزوین در اجرای این طرح بیان شد.
داودی بیان کرد: مردم شهر قزوین 35 سال است که با اجرای طرح یاد شده نمی‌توانند خانه‌های خود را بفروشند یا بسازند؛ به همین دلیل سرگردان هستند.
وی عنوان کرد: مسئولان مربوطه در راه و شهرسازی تهران قول مساعد دادند که طی 2 ماه طرح شهید انصاری شرقی را تهیه کنند که بعد از اتمام این طرح به مردم این منطقه جوازهای مربوطه صادر می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: باید عرض خیابان شهید انصاری شرقی به 8/5  متر تبدیل شود تا در آینده مشکلاتی به وجود نیاید که این موضوع هم در تهران بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

لزوم یک طرفه شدن خیابان خیام
داودی به طرح یک طرفه شدن خیابان خیام اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح، طی چند سال، ساعت‌ها کار کارشناسی با هدف کاهش حجم بار ترافیک صورت گرفته است.
این مسئول بیان کرد: در اجرای چنین طرح‌هایی اگر چند کاسب مخالفت کردند نباید مسئولان مربوطه از ادامه اجرای طرح منصرف شوند.
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: فیلم‌های یک طرفه شدن خیابان خیام قبل و بعد از آن وجود دارد که با مشاهده آنها می‌توان فهمید که اجرای طرح یاد شده تا چه اندازه در کاهش حجم بار ترافیک تأثیر داشته است.
داودی با بیان این‌که در کشورهای توسعه یافته برخی از خیابان‌ها به پیاده‌ راه تبدیل شده است، گفت: اجرای این طرح‌ها مزایای مختلفی از جمله نظم‌دهی در حجم بار ترافیک دارد و باید در اجرای آنها مصمم بود.
وی با اشاره به این‌که در رشت طرح تبدیل خیابان به پیاده‌ راه اجرا شده است، اضافه کرد: در ابتدای اجرای این طرح مردم و کسبه‌ها مخالفت کردند اما بعد از اجرای طرح آنها عنوان می‌کردند که باید زودتر عملیاتی می‌شد.
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در پایان سخنانش اظهار کرد: اجرای طرح تبدیل خیابان خیام به پیاده‌ راه می‌تواند نتایج مثبتی در تردد مردم و کاهش حجم بار ترافیک داشته باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code