موضوعات
قزوین

محکومیت کشتار60 غیرنظامی شیعه در افغانستان

نویسنده:
امام جمعه موقت قزوین کشتار60تن از غیرنظامیان شیعه اعم از زن و مرد و کودک در منطقه میرزا اولنگ افغانستان از سوی طالبان و داعش را به شدت محکوم کرد...
1396/05/22
امام جمعه موقت قزوین کشتار60تن از غیرنظامیان شیعه اعم از زن و مرد و کودک در منطقه میرزا اولنگ افغانستان از سوی طالبان و داعش را به شدت محکوم کرد و گفت: این اقدام وحشیانه خلاف اصول و موازین اسلام است و دولت‌ها و ملت‌های اسلامی نباید در مقابل آن ساکت بنشینند.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام «علی قابل» در خطبه‌های  نماز جمعه شهر قزوین افزود: تنها جرم این شیعیان مظلوم علاقه‌مندی آن‌ها به اهل‌بیت(ع) بود و عجیب است با وجود وسعت این فاجعه هنوز عکس‌العملی از سوی برخی نشان داده نشده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که وقتی همین تروریست‌ها در فرانسه چند نفر را کشتند تبلیغات علیه تروریسم در دنیا فراگیر شد و عده‌ای مقابل سفارت فرانسه در ایران شمع روشن کردند.
امام جمعه موقت قزوین افزود: آیا وجدان انسان‌ها مرده است یا فرقی بین خون شیعیان مظلوم افغانستان با خون‌های دیگر افراد از سرزمین‌های غربی وجود دارد؟
وی در ادامه پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت اسلامی در لبنان، سوریه و عراق را تبریک گفت و افزود: این پیروزی‌ها به زودی طومار زندگی داعش و سرسپردگان آمریکا و وهابیت خبیث را در هم می‌پیچد و مردم رنج‌دیده منطقه را به آرامش خواهد رساند.
خطیب نماز جمعه قزوین در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به مناسبت‌های این ماه، سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، را گرامی داشت و گفت: حفظ شعائر الهی بنا به تأکیدات قرآن کریم نشان‌دهنده تقوای الهی است و نهاد انقلابی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همواره برای حفظ و نگهداشت تمام ایامی که معروف به یوم‌الله هستند تلاش‌های زیادی کرده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code