موضوعات
قزوین

قیمت نان همچنان در ابهام

نویسنده:
رئیس اتحادیه نانوایان استان با بیان این که افزایش قیمت نان هنوز تصویب نشده است، گفت: با توجه به این که اختیارات افزایش قیمت نان به استان‌ها واگذار شده است، هر استان باید پس از برگزاری جلسه با کمیته‌های آرد و نان درباره قیمت نان تصمیم بگیرد.
1396/09/05
به گزارش صبح قزوین« مصیب بهرامی» رئیس اتحادیه نانوایان استان درباره افزایش قیمت نان اظهار کرد: افزایش قیمت نان  موضوعی است که مدت‌هاست در مورد آن صحبت می‌شود،  اما تصمیم قطعی گرفته نشده است.
وی فزود: جلسه کمیته آرد و نان تشکیل و در مورد افزایش نرخ‌ها صحبت خواهد شد و هنوز نتیجه قطعی در این خصوص مشخص نیست و شاید هم به جلسات دیگر موکول شود. رئیس اتحادیه نانوایان استان در ادامه با بیان این‌که سقف افزایش نرخ نان ۱۵ درصد است ادامه داد: کمیته آرد و نان متشکل از نمایندگان استانداری، فرمانداری‌ها، اتحادیه نانوایان، سازمان بازرگانی و چند ارگان دیگر است.
این مسئول اضافه کرد: تا زمانی که از سوی اتحادیه نانوایان استان آگهی درمورد افزایش قیمت نان ابلاغ نشود نانوایان حق گران کردن نان را ندارند.
وی یادآوری کرد: افزایش قیمت نان در افزایش کیفیت آن تاثیر چندانی نخواهد داشت؛ چرا که مشکل اصلی کیفیت پایین آردهای داخلی است.
رئیس اتحادیه نانوایان قزوین عنوان کرد: در حال حاضر کیفیت نان‌های ما به نسبت آردهایی که استفاده می‌شود  شرایط قابل قبولی دارد، زیرا گندم‌های داخلی از بذرهای اصلاح شده نیستند و این مسأله کیفیت آرد را پایین می‌آورد.

گرانی نان کیفیت آن را افزایش نمی‌دهد
بهرامی اظهار کرد: گندم چند منطقه از استان‌ها با انواع مختلف مخلوط می‌شود  تا آرد مورد مصرف نانوایی‌ها تولید شود و در این میان فقط ۴ استان گندم مرغوب دارند. ۲۵ استان دیگر نیز گندمی با کیفیت پایین دارند که قزوین هم جزو این استان‌ها محسوب می‌شود. از این رو افزایش قیمت نان در ارتقای کیفیت آن  تاثیر نخواهد داشت.رئیس اتحادیه نانوایان استان افزود: دستگاه‌های حکومتی بر افزایش کیفیت نان  تأکید دارند، اما واقعیت این است که نانوا نمی‌تواند با آردهای نامرغوب نان با کیفیت عالی پخت کند.

کم‌فروشی؛ بیشترین تخلف نانوایی‌ها
رئیس اتحادیه نانوایان استان با  تأکید بر این‌که باید گندم‌های داخلی اصلاح شوند،عنوان کرد: هیچ نانوایی عمداً کیفیت نان را پایین نمی‌آورد، چرا که امروز رقابت حرف اول را در بازار و جذب مشتری می‌زند.
بهرامی خاطرنشان کرد: بیشتر نانوایان استان با سابقه هستند و بیش از ۲۰ سال در حرفه خود مهارت دارند و سعی می‌کنند با  همین آردهای نامرغوب نان با کیفیت مطلوبی را به مصرف‌کننده عرضه کنند.
وی با بیان این‌که بیشترین تخلفات نانوایان در ۶ ماه نخست امسال کم فروشی بوده است، گفت: علت بالا بودن این تخلف به خاطر  آن است که از وزن‌های مرجعی که برای خمیر هر نوع نان ابلاغ شده حدود ۴ سال می‌گذرد در حالی که نانوایان در این مدت با افزایش هزینه‌های جانبی روبه‌رو بوده‌اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code