موضوعات
قزوین

صادرات 9 میلیون دلاری تولیدات تعاونی استان

نویسنده:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد: افزون بر 9 میلیون و 202 هزار دلار کالا در یک سال اخیر از سوی 3 شرکت تعاونی استان به خارج از کشور صادر شده است...
1396/06/22
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد: افزون بر 9 میلیون و 202 هزار دلار کالا در یک سال اخیر از سوی 3 شرکت تعاونی استان به خارج از کشور صادر شده است.
به گزارش ایرنا، «مسعود بابایی» در جمع خبرنگاران گفت: عمده صادرات شرکت‌های تعاونی استان به کشورهای ترکمنستان، بحرین، عمان، عراق، مالزی، آلمان، لهستان و هلند انجام می‌شود.
وی اظهار کرد: محصولات کشاورزی از جمله کشمش و نیز تخم‌مرغ کالا‌های صادراتی شرکت‌های تعاونی استان قزوین را شامل می‌شود.
وی عنوان کرد: توسـعه صادرات غیرنفتی نه‌تنها از دیدگاه ارزآوری، که از نظـر ایجـاد اشـتغال در داخـل کـشور نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.
وی گفت: تنوع صادرات غیرنفتی به عنـوان یـک راه‌حل اساسی در راستای پیشبرد اهداف دولت مؤثر است و پیشرفت واقعی و پایدار اقتصادی کشور تا حد زیادی به توسـعه صـادرات و بـه دسـت آوردن بازارهای مطمئن در کشورهای مختلف وابسته است.
بابایی در خصوص نقش تعاون در توسعه صادرات غیرنفتی اظهار کرد: بخش تعاونی با همه تجارب و ظرفیت‌هایش باید بیش از پیش پـا بـه عرصـه عمـل گـذارد و بـا عـزم جـدی وارد بـازار صادرات کالا و خدمات شد چراکه باید با استفاده از فناوری مدرن بازرگانی و شرایط موجود، جایگاه صادرات غیرنفتی را ارتقا بخشید.
  صادرات بخش تعاون استان در سال گذشته 6 میلیون و 592 هزار دلار و در 5 ماه نخست سال 2 میلیون و 610 هزار دلار بوده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code