موضوعات
قزوین

شکست «داعش» مایه عزت مسلمانان بود

نویسنده:
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین گفت: شکست داعش تحقق وعده الهی، تحقیر استکبار، آمریکا و صهیونیسم بود و موجب عزت و عظمت دوباره اسلام و مسلمین در جهان شد.
1396/09/05
به گزارش مهر، آیت الله «عبدالکریم عابدینی» در خطبه‌های نماز جمعه که با حضور نمازگزاران مومن در مسجدالنبی(ص) برگزار شد اظهار کرد: اگر زندگی انسان‌ها بر اساس مزدوری، جنایت و ظلم و ستم شکل بگیرد سرنوشتی چون داعش خواهد داشت و خفت و ضلالت تنها نصیب آن خواهد بود.
وی بیان کرد: اگر زندگی بر اساس تقوا و ایمان باشد به سعادت منجر خواهد شد و هر مسیری که به سمت کفر و تباهی باشد سرانجام شومی خواهد داشت.
خطیب جمعه قزوین امروز آمریکا و هم پیمانان جنایتکارش اعتراف کرده‌‌اند در نقشه‌ای که برای ایران اسلامی و برخی کشورها کشیده بودند با شکست مفتضحانه روبه‌رو شده است.
عابدینی اظهار کرد: استکبار با داعش چند هدف عمده را دنبال می‌کرد و می‌خواست اطراف ایران اسلامی را پراز آشوب و جنگ کرده و مرکز فرماندهی مسلمانان را نابود کند اما به لطف الهی و هدایت مقام معظم رهبری و وجود فرماندهان رشیدی چون سردار سلیمانی عزیز و شهدای مدافع حرم و بسیجیان و سپاهیانی غیور امروز نه تنها داعش شکست خورده  است.
امام جمعه قزوین یادآوری کرد: ایران هراسی و شیعه هراسی از دیگر اهداف دشمنان در زایش داعش بود اما خداوند کمک کرد و این توطئه نیز خنثی شد و جهانیان دیدند که تنها ایران است که به فریاد انسان‌های مظلوم می‌رسد و ان‌شاء الله در آبادانی و عمران کشورهای اسلامی هم مشارکت خواهد کرد تا نیت‌های انسانی خود را نشان دهد. خطیب جمعه قزوین بیان کرد: استکبار می‌خواست بین شیعه و سنی هم اختلاف ایجاد کند اما با درایت مقام معظم رهبری این دسیسه هم نتیجه نداد و امروز ایران اسلامی به عنوان چهره‌ای مصلح، مهربان و ناجی مظلومان شناخته شده است.
وی اظهار کرد: یکی دیگر از اهداف ایجاد داعش منزوی کردن ایران بود اما به لطف الهی امروز کشورهای اسلامی از ایران اسلامی الگو گرفته‌‌اند و با تشکیل نیروهایی مانند بسیج ضمن دفاع از حریم خود به تقویت خود اقدام کرده‌‌اند و شکل گیری بسیج در سوریه و عراق و لبنان نمونه بارز این الگوبرداری است.  خطیب جمعه قزوین همچنین درخطبه‌های نماز ضمن تسلیت جان باختن تعداد زیادی از هموطنان در زلزله کرمانشاه گفت: با حضور همه اقشار مختلف مردم، مسئولان و دولت شاهد کاهش مشکلات مردم هستیم و امیدواریم با اسکان موقت و دائم زلزله زدگان بخشی از آلام مردم زلزله زده تسکین یابد.آیت الله عابدینی در ادامه بیان کرد: شیعیان واقعی کسانی هستند که هم خود با انتخاب دینی اصیل نجات یافته‌‌اند و هم برای نجات دیگران از شر کفر و ستم و ظلم تلاش می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code