موضوعات
قزوین

راه‌اندازی 500 واحد تولیدی نیمه‌تمام

نویسنده:
استاندار از راه‌اندازی 500 واحد تولیدی نیمه‌تمام در استان خبر داد و گفت: در نظر داریم با ارائه تسهیلات بانکی در سال جاری و پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت این واحدها را راه‌اندازی کنیم...
1396/06/22
استاندار از راه‌اندازی 500 واحد تولیدی نیمه‌تمام در استان خبر داد و گفت: در نظر داریم با ارائه تسهیلات بانکی در سال جاری و پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت این واحدها را راه‌اندازی کنیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری «فریدون همتی» با بیان این که قزوین ظرفیت‌های بالقوه‌ای در همه عرضه‌ها دارد، اظهار کرد: با تحریم‌های گذشته برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان با مشکل روبه‌رو شوند که با سیاست‌های دولت و ارائه تسهیلات به این واحدها دغدغه استان در بخش صنعت کاهش یافت.
به گفته استاندار، سال گذشته در قالب طرح بهین‌یاب به 1122 طرح تولیدی، 13 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شد که این طرح در گام نخست منجر به تثبیت اشتغال در استان شد.
همتی پرداخت تسهیلات بانکی را منجر به تثبیت تولید و اشتغال در این استان دانست و افزود: طی سال گذشته 22 هزار فرصت شغلی در استان فراهم شد که 14 هزار نفر آن در حال حاضر کد بیمه‌ای جدید دارند.

تثبیت اشتغال در قزوین
همتی با اشاره به میزان صادرات محصولات از استان به دیگر نقاط عنوان کرد: در این بخش هم توانسته‌ایم 675 میلیون دلار افزایش صادرات داشته باشیم که این نشان از ظرفیت بالای استان است.
استاندار همچنین با اشاره به حمایت بانک‌ها از واحدهای تولیدی گفت: امسال به هزار واحد صنعتی و کشاورزی در استان تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.
وی افزود: سال گذشته با توجه به شرایط صنعتی و کشاورزی استان و از سوی دیگر وجود تحریم‌های اقتصادی و بین‌المللی، فشار سختی به واحدهای تولیدی وارد شد تا جایی که بخشی از تولید کشور را تحت تأثیر قرار داد و نگرانی‌هایی را نیز ایجاد کرد.
استاندار ادامه داد: در چنین شرایطی دولت با تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی اقتصادی، به ویژه تهیه بسته‌های بانکی در قالب طرح بهین‌یاب (درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت) توانست به شکل ویژه‌ای حوزه تولید و اشتغال را مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار دهد.
وی، حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب استان را در سال گذشته 401 میلیون دلار اعلام کرد که 180 میلیون دلار آن عملیاتی شده است.
استاندار یادآوری کرد: علاوه بر این، 500 واحد صنعتی، گردشگری و کشاورزی نیز در استان به سرمایه در گردش نیاز دارند که در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد.
همتی با اشاره به این که برای رونق تولید و ایجاد اشتغال به حمایت بانک‌ها نیازمندیم، گفت: انتظار داریم با توجه به روحیه جهادی که در مدیران بانک‌ها وجود دارد بیش از گذشته بتوانیم با حمایت آن‌ها شاهد رونق واحدهای نیمه‌کاره در استان باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code