موضوعات
قزوین

دستگیری قاچاقچیان سیگار، دارو و منسوجات

نویسنده:
مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین از شناسایی، دستگیری و محکومیت عامل قاچاق انواع سیگار، دارو و منسوجات در استان خبر داد...
1396/05/21
مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین از شناسایی، دستگیری و محکومیت عامل قاچاق انواع سیگار، دارو و منسوجات در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان «محمود احمدی» افزود: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین، هنگام گشت‌زنی به یک خودروی عبوری مشکوک شدند که پس از توقیف آن 947 تخته پتو و 1140 عدد حوله بچگانه و 300 هزار نخ انواع سیگار خارجی و 11هزار آمپول و انواع قرص قاچاق کشف کردند.
وی اضافه کرد: پس از تشکیل پرونده و ارجاع آن به شعبه هفتم رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی، شعبه با احضار متهم و بررسی اسناد و مدارک موجود تخلف انتسابی را محرز تشخیص داد.
احمدی ادامه داد: با رأی این شعبه متهم علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به نفع دولت در مجموع به پرداخت 5 میلیارد و 361میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون این بزرگ‌ترین محموله قاچاقی است که در استان کشف و بیشترین میزان جریمه برای آن در نظر گرفته می‌شود.

آغاز مرحله دوم ساخت توقفگاه «گازرخان»
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: به منظور حل مشکل ترافیک و پارک خودروی گردشگران ورودی به روستای تاریخی گازرخان واقع در منطقه الموت شرقی، مرحله دوم ساخت توقفگاه این روستا به همت این اداره کل آغاز شد.
به گزارش ایرنا «محمدعلی حضرتی» در بازدید از این روستا افزود: روستای هدف گردشگری گازرخان واقع در الموت شرقی به دلیل وجود قلعه شگفت‌انگیز حسن صباح، طبیعت بکر و آب و هوای مطلوب در همه سال به ویژه تعطیلات نوروز و روزهای پایانی هفته میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است که همواره با مشکلات ترافیکی و نداشتن وجود مکانی مناسب برای توقف خودروهای گردشگران ورودی مواجه بوده است.
وی دامه داد: برای رفع این معضل و فراهم کردن ایمنی و رضایت خاطر بازدیدکنندگان و جامعه محلی عملیات راه‌اندازی توقفگاه گازرخان را در دستور کار قرار دادیم.
این مسئول استان درباره روند عملیات اجرایی ساخت توقفگاه روستای گازرخان، اظهار کرد: مرحله اول طرح ساخت پارکینگ گازرخان شامل خاکبرداری، تسطیح زمین و طبقه‌بندی و دیوارکشی پارکینگ در سال گذشته به انجام رسید و ادامه عملیات این طرح که شامل خاکبرداری، شن‌ریزی، دیوارکشی ضلع جنوبی و ساخت اتاقک نگهبانی با تأمین هزینه‌ای معادل 950 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی آغاز شده است.
وی عنوان کرد: با توجه به شهرت جهانی و جایگاه ویژه قلعه شگفت‌انگیز حسن صباح تلاش‌های بسیاری برای ثبت جهانی این اثر با شکوه صورت گرفت و امیدواریم با تأمین نیازهای اولیه گردشگران ورودی به این منطقه و رفع مشکلات آن‌ها بتوانیم گام مؤثری برای رشد، توسعه و رونق گردشگری در استان برداریم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code