موضوعات
قزوین

خواب آشفته «سپهر الکتریک» در آستانه لیگ برتر

نویسنده:
حضور تیم والیبال سپهرالکتریک قزوین در رقابت‌های لیگ برتر به فصل های آینده موکول شد و این تیم برای شرکت در این رقابت ها ثبت‌نام نکرد...
1396/06/27
حضور تیم والیبال سپهرالکتریک قزوین در رقابت‌های لیگ برتر به فصل های آینده موکول شد و این تیم برای شرکت در این رقابت ها ثبت‌نام نکرد.
به گزارش همشهری، تیم والیبال سپهرالکتریک قزوین فصل گذشته با قهرمانی در لیگ یک والیبال کشور جواز حضور در رقابت‌های لیگ برتر را کسب کرد.
به‌رغم شادمانی مردم و مسئولان استان اما، به سبب برخی مشکلات، حضور این تیم در رقابت‌های لیگ برتر در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. ایندر حالی است که روز گذشته مهلت ثبت‌نام حضور در لیگ برتر به اتمام رسید و نماینده استان به دلیل تمامی اتفاقات بالاخره ثبت نام نکرد.
از سوی دیگر، برگزاری چندین جلسه با مدیران ارشد استانی در زمینه حمایت مالی از تیم سپهر الکتریک برای حضور در لیگ برتر بی‌نتیجه ماند که به نظر می رسد این موضوع  سبب انصراف مدیرعامل باشگاه سپهرالکتریک از تیمداری در لیگ برترشده است.

نامه نگاری با استاندار
از این رو بود که مدیرعامل شرکت سپهرالکتریک با ارسال نامه‌ای به همتی ( استاندار پیشین) انصراف تیم خود را از حضور در لیگ برتر والیبال به دلیل مشکلات مالی و نبود حمایت استان از تیم، اعلام کرد.

هزینه چند میلیاردی لیگ برتر
سرمربی تیم والیبال سپهرالکتریک قزوین در این باره می گوید: حضور تیم والیبال سپهر الکتریک در لیگ برتر نیازمند هزینه‌های بالا بوده و شرکت سپهرالکتریک به تنهایی قادر به پرداخت این مبلغ نیست.
پرویز معمارزاده می افزاید: در چندین جلسه با مدیرانی استانی جزئیات هزینه‌ها تهیه شد که برای حضور در تیم متوسط با کادر فنی و بازیکنان بومی بیش از 7 میلیارد تومان هزینه نیاز بود که مسئولان قول مساعد برای حمایت مالی را به ما دادند.
سرمربی تیم والیبال سپهر الکتریک قزوین عنوان می کند: بازیکنان چندین هفته تمرین کرده و باشگاه منتظر واریز وجه برای عقد قرارداد با بازیکنان بود که تاکنون مبلغی به حساب باشگاه واریز نشده و ثبت‌نام برای حضور در لیگ برتر نیز انجام نشد.

توان پرداخت هزینه‌ها را نداریم
از سوی دیگرمدیرعامل باشگاه سپهرالکتریک در این باره می گوید: برای حضور در لیگ برتر مبلغ 100 میلیون تومان ورودی، عقد قرارداد با بازیکنان و هزینه‌های جانبی نیاز است که این شرکت قادر به پرداخت این مبالغ نیست.
«داوود بدلی» با اشاره به وعده های مسئولان استان برای حمایت از تیم، بیان می کند: قول مسئولان شفاهی بوده و در نامه حمایت از تیم مبلغ و جزئیات حمایت شفاف نیست.
با همه این مسائل ، معاون امور اقتصادی استاندار می‌گوید: حمایت از تیم والیبال سپهرالکتریک در دستور کار بوده و راه‌های حمایت از این تیم از 2  محل بررسی و مشخص شد.
«منوچهر حبیبی» بیان می کند: بخشی از حمایت مالی از تیم والیبال از محل منابع دولتی و بخشی از محل تبلیغات واحدهای تولیدی تامین می‌شود و در این زمینه قول مساعدت حمایت و تعامل می‌دهیم.
معاون امور اقتصادی استاندار قزوین تصریح کرد: نامه کتبی حمایت از تیم سپهرالکتریک به سازمان برنامه و بودجه استان ارسال شده و اجازه نخواهیم داد که در روند کار مشکلی به وجود آید.
حبیبی اضافه می کند: در مقابل مردم استان رسالت سنگینی داریم و حمایت از تیم والیبال در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code