موضوعات
قزوین

خواب‌آلودگی عامل40 درصد سوانح جاده‌ای

نویسنده:
رئیس پلیس‌راه قزوین گفت: عامل 40 درصد از سوانح جاده‌ای در استان بی‌توجهی به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است. سرهنگ «نصرالله بیگلری» در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد...
1396/06/28
رئیس پلیس‌راه قزوین گفت: عامل 40 درصد از سوانح جاده‌ای در استان بی‌توجهی به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.
سرهنگ «نصرالله بیگلری» در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: به رانندگان توصیه می‌کنیم در صورت احساس خستگی و خواب، در نخستین توقفگاه جاده‌ای یا شهرهای بین راه به استراحت بپردازند.  وی رعایت سرعت مجاز در جاده‌ها، توقف نکردن در حاشیه راه‌ها و به خصوص در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، استفاده نکردن از تلفن همراه هنگام رانندگی و در نهایت رانندگی کردن با صبر، حوصله و آرامش را از جمله توصیه‌های پلیس به مسافران در طول سفر عنوان کرد و گفت: رانندگان در طول سفر به توصیه‌های پلیس مستقر در جاده‌ها نیز باید توجه کنند.
رئیس پلیس‌راه استان در ادامه با هشدار به راکبان موتوسیکلت گفت: با توجه به ممنوع بودن تردد موتورسواران در آزادراه‌ها، پلیس در صورت مشاهده با متخلفان به شدت برخورد خواهد کرد.  وی در ادامه تردد خودروها در راه‌های ارتباطی استان را هم‌اکنون عادی و روان دانست و گفت: با توجه به این که در آخرین هفته از تعطیلات تابستانی قرار داریم، ترافیک به خصوص در آزادراه‌ها بعدازظهر هر روز نیمه‌سنگین و گاهی سنگین خواهد بود.

زنگ خطر سرطان سینه در قزوین
مدیر گروه بهداشت خانواده دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به افزایش شیوع ابتلا به سرطان سینه درکشور و استان گفت: درحال حاضر هر 2روز یک زن قزوینی به این سرطان مبتلا می‌شود.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دکتر«ناهید یزدی» درنشست با رابطان اموربانوان دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: سن شیوع سرطان سینه دربانوان پایین آمده و موارد جدید بروز این سرطان در استان درحال افزایش است.
وی اظهارکرد: رتبه سرطان سینه در استان از رتبه چهارم درسال 94، به رتبه سوم درسال 95 رسیده است که این موضوع بسیار هشداردهنده است.
وی با بیان اینکه بیش از 40درصد ازسرطان‌ها قابل پیشگیری هستند، اضافه کرد: براین اساس یکی از راه های خوب برای تشخیص زود هنگام سرطان سینه، خودآزمایی پستان است و براساس آخرین دستورالعمل، انجام ماموگرافی درهمه بانوان بالای 40سال لازم است.
یزدی ادامه داد: همچنین در ارزیابی دوره‌ای در افراد بالای 30 تا 40 سال اگر در معاینه سالم و طبیعی باشند، هر 2 سال باید ازسوی پزشک یا ماما معاینه شوند و در افراد بالای 40 سال این معاینه باید هرسال صورت گیرد.
مدیر گروه بهداشت خانواده مرکز بهداشت استان عنوان کرد: با توجه به اینکه درسرطان سینه ارث و ژن و حتی زمینه قومی و نژادی بسیار موثر است، بانوانی که درخانواده و اطرافیان خود این بیماری را دارند، باید بیشتر از بقیه بررسی شوند و در افرادی که چاق بوده، الکل مصرف می‌کنند یا با اشعه برخورد داشته و از چربی های اشباع بسیار استفاده می‌کنند، باید بررسی های دقیق تری انجام شود.
این مسئول با اشاره به 3علامت شایع و خطرناک ترشح، توده و درد سینه، افزود: در بانوانی که علامت خطر ندارند باید غربالگری انجام شده و با توجه به فراوانی سرطان سینه در جامعه و اینکه اولین سرطان کشنده در بین بانوان است، آگاهی خانواده‌ها را بسیار مهم است.  وی با بیان اینکه رشد اقتصادی کشورها در میزان بروز این بیماری تاثیر مضاعف دارد، گفت: زندگی ماشینی، کم تحرکی و مصرف فست فودها از عوامل اصلی این بیماری است.  یزدی اضافه کرد: با هماهنگی های به عمل آمده در دانشگاه تسهیلاتی برای معاینه رایگان و بدون نوبت برای بانوان همکار در نظر گرفته شده است تا بتوان این بیماری را حداقل در این حوزه کاری کاهش داد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code